Черно море удари Ботев Пд с 2:1

Фенове на "канарчетата" разиграват полицията по магистралата

/ брой: 254

visibility 15

Черно море спечели с 2:1 като домакин срещу Ботев Пд в мач от 14-ия кръг на "А" група. Така „моряците“ постигнаха трета победа в последните 4 мача, докато „канарчетата“ допуснаха трета загуба в последните 4 кръга.
Още във 2-рата минута на мача Мирослав Манолов бе изведен зад защитата на Ботев отляво в наказателното поле, след което шутира с левия крак, но Адам Стаховяк излезе предвидливо и изби. В 9-ата минута Тодор Паланков отправи фронтален удар от 20 метра, но Адам Стаховяк отново се намеси отлично и изби в корнер. 3 минути по-късно Иван Коконов бе изведен сам отляво, след което шутира прибързано и топката премина над вратата. В 20-ата мин. пък Марчин Бургхард насочи топката под напречната греда, но Стаховяк успя да избие отново в корнер.
След изпълнението му защитата на гостите успя да избие топката, но тя попадна у Матиа Курьор и французинът от воле от 20 м я прати в долния десен ъгъл на вратата на Стяховяк. Само след 120 сек. Тодор Паланков удвои. Той пое отбитата от Стаховяк топка след воле на Иван Коконов, елегантно елиминира вратаря и вкара в опразнената му врата. Бившият национален защитник Пламен Николов получи контузия и бе заменен принудително в 31-вата минута от Росен Колев. Едва малко преди почивката Ботев успя да застраши вратаря на домакините Илко Пиргов, който отрази последователно удари на Иван Цветков в 40-ата и Лъчезар Балтанов в 41-вата мин. Черно море можеше да реши окончателно мача в 51-вата минута, когато Коконов излезе сам срещу Адам Стаховяк, но стреля слабо и вратарят на Ботев спаси. Мариян Огнянов (62) стреля от фаул пред дъгата на наказателното поле. В 68-ата мин. пък Симеон Райков прехвърли с техничен удар Стаховяк, но защитник на Ботев изчисти от голлинията в корнер.
Черно море остана 8-и, но с 18 т. се доближи до първата шестица. Ботев се смъкна пети с 21 т.

Над седем сигнала от фенове на Ботев Пд изправили на нокти органите на реда в Пловдив сутринта преди мача. Първото обаждане било още към 9:40 от група запалянковци на "канарчетата", които пътували към Варна. Единият от "бултрасите" твърдял, че е бил засечен от две коли с непознати хора в тях. Те го нападнали с камъни и счупили едно от стъклата на автомобила му. Екшънът станал на автомагистрала "Тракия" край Белозем. След това последвали още няколко обаждания и за проверка били изпратени патрули на магистрална и пловдивска полиция. Проверката обаче показала, че екшън няма. Нито имало поражения по кола, нито пострадал фен. Бил установен и този, който подал сигналите. Въпреки драмата никой не бил задържан. Групата продължила по пътя си към морската столица, обявиха от полицията в Пловдив пред БЛИЦ.

Тодор Паланков е изскочил сам пред вратаря на Ботев Пд Адам Стаховяк и бележи за 2:0 в мача, спечелен от Черно море с 2:1 на стадион "Тича" във Варна
БГНЕС

Резултати
"А" група
XIV кръг

Локо Сф - Левски 0:1 Аниете (39); Локо Пд – Хасково 1:0 Карагарян (4) ЧК: Алексиев (84-Х); Черно море - Ботев Пд 2:0 1:0 Курьор (21) 2:0 Паланков (23) 2:1 Огнянов (62); ЦСКА - Славия 0:0; Марек - Лудогорец 0:4; днес, 17.45 ч.: Берое - Литекс (Диема)

1. ЦСКА    14    10    3     1    29:6    33
 2. Лудогорец    14     8    4     2    29:11    28
 3. Левски    14     7    3     4    18:17    24
 4. Литекс    13     7    1     5    23:17    22
 5. Берое    13     6    3     4    23:15    21
 6. Ботев    14     6    3     5    22:17    21
 7. Локо Сф    14     6    2     6    14:16    20
 8. Черно море    14     5    3     6    16:14    18