14 Август 2025четвъртък12:09 ч.

Над 11% от депортираните от Германия са деца

/ брой: 148

автор:Дума

visibility 6767

Над 11% от депортираните от Германия мигранти през м.г. са деца или тийнейджъри, показват данни на правителството, оповестени във връзка с въпрос от партия „Левите“. 
През 2024 г. властите са депортирали 20 084 души, включително 2316 на възраст между 6 и 18 години. През първата половина на т.г. 1345 деца и тийнейджъри са били сред 11 807 депортирани, или 11,4%, показват данните.
Депутат от левицата разкритикува депортирането на непълнолетни, като заяви, че децата трябва да ходят на училище, а не да бъдат „на борда на самолет за депортиране“.
Междувременно Австрия реши да сведе до минимум събирането на семейства на бежанци. Ако по този начин ще се предотврати дори едно престъпление, мярката има смисъл, твърдят властите.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 1

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 2

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ