13 Август 2025сряда11:39 ч.

"Бул инс" се поправи, изплаща 50 000 лева за жертвите край Своге

автор:Дума

visibility 636

Застрахователното дружество "Бул инс" е решило да промени решението и да изплати реални суми като обезщетение за загиналите в катастрофата край Своге. Припомняме, че вчера стана ясно, че досега компанията е превела едва по 10 лева на наследниците на част от жертвите. По информация на Медиапул от компанията са готови да преосмислят ситуацията и да изплатят минималната сума по застраховка "Злополука" - 50 000 лева.
По-рано днес представител на "Бул инс" обясни пред БиТиВи, че въпросните 10 лева всъщност не са обезщетение. Дружеството е превело тези суми, за да не подлежи на санкция, докато тече обжалване на първоначалното им решение да не изплащат обезщетения.
"Бул инс" обжалват разпореждането на КФН да изплатят обезщетения. От дружеството са на мнение, че загиналите край Своге на са ползвали обществен превоз. Друг аргумент да не плащат обезщетения е, че имало нарушения на транспортната фирма.
В тази връзка КФН заявиха вчера, че минималната сума за изплащане по застраховката според Кодекса за застраховането е 50 000 лв. за всеки пътник.
Изплащането на сумата от 10 лв. обезщетение за пътник в катастрофиралото превозно средство е противозаконно, защото законът изрично е предвидил минимална сума от 50 000 лв. за всеки пътник, е позицията на от КФН.

Еднодневната винетка ще струва 7-8 лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

Приходите на хотелиерите скочиха с 26%

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

26 евролидери: Киев трябва сам да решава бъдещето си

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

Огнената стихия в Европа не спира

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

Правителството на Туск е все по-нестабилно

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

Гърция със строги мерки за мигрантите

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 149

Дразни

автор:Мая Йовановска

visibility 0

/ брой: 149

"Open Buzludzha" - не просто програма, а преживяване

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 149

Индия започва бойкот на американски компании

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 149

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ