14 Ноември 2025петък11:35 ч.

БСП в София слага нова плоча на Паметника на Съветската армия

Социалистите продължават да събират подписка срещу демонтирането на монумента

/ брой: 52

автор:Дума

visibility 5660

БСП в София ще възстанови счупената плоча на Паметника на Съветската армия. Идеята за това е на социалистите от район "Връбница" и техния председател Станислав Младенов, който е член на Изпълнителното бюро на Софийската организация на БСП. Те вече са наели фирма, взели са точните размери на мястото на монумента и сега очакват да бъде намерен подходящият камък, за да бъде изработена новата плоча.

Заедно с жалбата до областния управител срещу приетия доклад на "Демократична България" за демонтиране на Паметника на Съветската армия ще бъде внесена и официална молба за разрешение да се направим ремонт на счупената плоча.

Лидерът на БСП в София Иван Таков добави, че грижата за паметта на едно общество минава и през такива действия - да бъде възстановявано всичко, което бива разрушавано от безпаметните. "Повдигането на въпроса за демонтиране на Паметника на Съветската армия всеки път има само една цел - да разделя хората. Да наслагва омраза в обществото, която води до разединението му, коментира още той. 

Станислав Младенов добави, че една плоча на паметник може да бъде разбита, но паметта на хората не може да бъде счупена с чук. "Една от големите разлики между нас и безпаметните е, че те рушат, а ние градим. И всеки път, когато те бъдат допуснати да рушат, ние ще градим след тях, заяви той. Според Младенов трябва да пазим историята от всякакви посегателства и най-вече историята на Втората световна война, в която фашизмът потопи Европа в кръв.

БСП в София продължава със събирането и на общонационалната подписка срещу демонтирането на Паметника на Съветската армия в Княжеската градина. Организациите на социалистите по области и общини вече се включиха в кампанията. Всеки, който желае да подкрепи запазването на паметта, може да го направи в клубовете на БСП в цялата страна, както и по време на събитията от предизборната кампания.

Паркирането в София поскъпва двойно

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 214

Над 2,4 млн. електронни дела в съдебната система за 5 години

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

България остава с най-ниски заплати в ЕС

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

РЗИ проверява Дома за възрастни хора в Поморие

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 1

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 3

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ