28 Февруари 2026събота16:54 ч.

БСП в Добрич иска оставката на шефа на Общинския съвет

/ брой: 11

автор:Дума

visibility 835

Общинските съветници на БСП в Добрич искат оставката на председателя на Общинския съвет Иво Пенчев. Искането е по повод отказа на управляващите от ГЕРБ да гласуват за тегленето на дългосрочен заем за финансирането на довършването на блок "Добрич". Апартаменти в него трябва да получат семейства, чиито имоти са били отчуждени преди повече от 30 години.

Мисля, че е въпрос на морален жест председателят на Общинския съвет да си подаде оставката, категорична бе на пресконференция съветничката от БСП арх. Емилия Добрева. Тя припомни, че първоначално Пенчев се е присъединил към подписка за провеждане на извънредна сесия, на която да бъде обсъден проблемът. Той участвал в обсъжданията по въпроса, направил е дори предложение, което е било прието, но на заседанието на Общинския съвет във вторник не е гласувал. Според БСП в случая партийната дисциплина е надделяла над разума.

Съветникът от Реформаторския блок Михаел Игнатов също ще подкрепи искането за оставка на Иво Пенчев.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 1545

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 1553

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 1509

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 1385

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 1518

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 1446

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 1512

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ