18 Септември 2025четвъртък12:40 ч.

БСП в Бургас започна подписка срещу горенето на отпадъци в града

автор:Дума

visibility 971

БСП в Бургас започна подписка и онлайн петиция срещу трите инвестиционни намерения за изграждането на инсталация за изгаряне на твърди битови и други отпадъци на територията на „Топлофикация Бургас“. Това обяви кандидатът на „БСП за България“ за кмет на община Бургас Николай Тишев по време на откриването на втория предизборен информационен център в комплекс „Меден рудник“. 
Всички подписи, които съберем, лично аз ще ги връча на министъра на околната среда и водите Нено Димов. Тази тема няма да я оставим, докато няма положително решение за Бургас и докато не отпадне възможността за каквото и да е горене на боклуци, категоричен е Тишев. Той подчерта, че ако горенето на твърди битови отпадъци започне, това ще е един от най-големите проблеми на Бургас, особено в районите, които са близо до площадките.
И в момента влизат отпадъци през пристанището в Бургас, но заминават за горене към площадките в Бобов дол и други места в страната. Ако това се случи и в Бургас, въздухът ще стане ужасен. И в момента в Бобов дол протестират, а прокуратурата временно затвори два ТЕЦ-а, за да ги проверява заради такова горене на отпадъци. Не искаме това да се допусне и в нашия град, каза още кандидатът за кмет.
Кандидатът за общински съветник Васил Иванов, който е и председател на Младежкото обединение в БСП – Бургас, обяви стартирането на онлайн петицията. Идеята е да се включат повече хора и да се даде гласност на проблема. Няма да позволим тихомълком да се случи най-лошото – да почнем да горим отпадъци. Те трябва да се рециклират, а не да се горят. Изгодата от горенето е, че италианците плащат по 140 евро на тон. Колкото повече отпадъци ние изгорим, толкова повече пари се прибират, а електроенергията се изкупува на завишени цени и има гарантирано изкупуване. Така става голям затворен кръг и се прибират милиони левове, заяви Иванов.
Освен в шатрата в „Меден рудник“, подписи се събират и в централната – на  ул. „Богориди“, до Часовника.

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 127

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 139

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 134

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 137

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 130

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 114

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 120

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 133

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 131

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ