07 Юни 2025събота11:57 ч.

БСП почете загиналите от отряд "Народен юмрук" и в Белоградчишкото въстание

/ брой: 102

автор:Дума

visibility 466

Множество социалисти и симпатизанти на БСП от Бургаска област се събраха около паметниците в руенските села Добра поляна и Топчийско, за да почетат паметта на геройски загиналите преди 78 години партизани и ятаци от отряд "Народен юмрук".

Край село Добра поляна са разстреляни партизаните Георги Тодоров, Илия Долапчиев, Киро Киров, Христо Тонозлиев, както и ятаците Мехмедали Мехмедов, Мехмед Махмудов, Али Алиев, Мехмед Топалов. Край село Топчийско са разстреляни още 23 партизани и ятаци. 

За да почетат паметта на загиналите и да припомнят за подвига и героизма им, на събитието бяха областният управител на Бургаска област Стойко Танков, общинският председател на социалистите Живко Господинов, общинският съветник от Бургас Георги Георгиев, председателят на жените-социалистки Тинка Желязкова, Аргир Бояджиев, Аспарух Иванов, Милена Куртова-Радева, Никодим Стоянов, много активисти на БСП.

"Днес, във време, в което антифашистката борба е подложена на всестранно отричане, се навършват 78 години от масовото убийство на партизаните и ятаците от отряд "Народен юмрук". Никой не е забравен и нищо не е забравено. Вашият подвиг е жив и е пример за нас", каза Живко Господинов в словото си пред дошлите да отдадат почит на загиналите. Слово произнесе и Станко Апостолов от общинската организация на БСП в Руен.

Заместник-председателят на парламентарната група на "БСП за България" и народен представител от Видин Филип Попов участва в честването на 172-годишнината от Въстанието в Северозападна България от 1850 г. в Белоградчик. "Изпитвам дълбоко уважение към всеки един от вас днес тук, че сме се събрали близо два века след Белоградчишкото въстание да отдадем почит на тези герои, които са дали живота си за изконната човешка ценност, наречена свобода. Те са положили своя живот пред олтара на Майка България. Поклон пред тяхното свято дело", заяви Попов пред събралите се да почетат паметта на въстаниците.  

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 790

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 773

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 796

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 917

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ