Благо напусна националния

На пожар викат Станислав Генчев

/ брой: 231

visibility 352

Благой Георгиев е роден на 21 декември 1981 г. в София. Юноша е на Славия и играе там до лятото на 2004. За "белите" има 168 мача в "А" група и 45 гола. През 2005 г. преминава под наем в испанския Алавес (13 мача без гол), а след това в сръбския гранд Цървена звезда (24 мача, 3 гола). От лятото на 2007 г. е играч на германския Дуисбург от Първа Бундеслига (31, 2). Завръща се в Славия София (13, 4). От 5 януари 2009 е играч на руския Терек Грозни (65, 4), където е капитан. Има 50 мача и 5 гола за националния отбор и 16 срещи с 11 попадения в младежкия тим.

Халфът Благой Георгиев напусна лагера на националния отбор на България броени часове преди мача с Уелс тази вечер, съобщи Дарик радио. "Да, вярно е, че напуснах националния тим. Сега няма да казвам какви са причините, защото ще дам пресконференция", коментира юношата на Славия и играч на руския Терек Грозни.
Временният селекционер Михаил Мадански по спешност викна за мача халфа Станислав Генчев от Лудогорец Разград като смяна на контузилия се Христо Златински. Той обаче ще трябва да запълва и липсата на Благо Георгиев в халфовата линия.
Двубоят с Уелс от последния кръг на квалификациите в група "G" е тази вечер от 21.05 ч. на Националния стадион "Васил Левски" и ще бъде предаван по БНТ 1. Нашите се нуждаят от победа, за да се измъкнат от последното място в групата. Срещу Уелс тимът ни постигна единствената победа досега, и то като гост, но "драконите" имат 1 т. повече след домакинските победи над Черна гора и Швейцария.
Георгиев бил в изключително мрачно настроение в последните часове в Правец и изненадващо напусна лагера. Той обяви, че повече няма да играе за представителния тим. Халфът дори не е уведомил лично временния селекционер Михаил Мадански за решението си, но казал на част от съотборниците си, че си тръгва и повече никога няма да облече националната фланелка.
 "Беше мрачен. Питахме го защо се маха, а той само изкрещя: "Писна ми да търкам пейката, а разни връзкари да играят!". Благо беше резерва при загубата с 0:3 от Украйна в Киев. Той се появи след почивката в контролата, а след мача бурно недоволствал, че Мадански не го е пуснал титуляр.