06 Април 2026понеделник19:37 ч.

Биг бендът на БНР открива джаз фестивала "Д-р Емил Илиев"

/ брой: 140

автор:Дума

visibility 5134

Международният джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" ще се проведе в Боровец от 1 до 6 август, пред хотел "Рила", с безплатен вход, съобщават организаторите. 
Биг бендът на БНР открива фестивала с гост солист Орлин Павлов и със специалното участие на Даная Александрова. На 2 август гостува младата шведска иновативна група "Дърти луупс", чийто стил съдържа елементи на джаз, фюжън, фънк, електропоп, поп и диско. На 3 август за първи път ще чуем Нгуен Ле, чийто личен отпечатък върху звука и техниката е запазена марка, но този път с триото му "Silk and Sand"/"Коприна и пясък", Франция. И в това издание продължава рубриката "Класика в джаза" с най-добрата акордеонистка в света Вероника Тодорова, съвместно с "КласикАрт". На 4 август са концертите на Триплет трио и "Зона Ц" (България), а на 5 август ще гледаме Димитър Льолев квартет - Нидерландия/България. Миро Иванов квартет (България) и Ире Васкез, Калин Вельов и "Лос папис" (Куба/България) ще се изявят в последната вечер на фестивала.
Привлекателна е и съпътстващата програма. Ще има Лятна джаз академия за деца. След нея проф. Божидар Манов и художникът на рисунките Ясен Григоров ще представят книгата си за деца "Що е то? Гатанки в стихове", изд. "Колибри".
В разговор с авторите Златна Костова ще представи новите книги на Виолета Цветкова и Владимир Николов. Проф. Аксиния Джурова ще открие изложбата на Георги Георгиев - графика, живопис, малка пластика, в хотел "Рила". 
От това издание на фестивала се поставя началото на нова инициатива - прожектирането на документални филми, свързани с джаза и изпълнителите, което ще е част от основната програма. Филмите ще бъдат съпроводени от срещи-разговори със създателите им, с водещ изтъкнатият кинокритик проф. Божидар Манов.

Хотелите по морето празни за Великден

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 63

1,8 млрд. лева са спечелили банките от такси през 2025 г.

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 63

Димитър Радев: Държавата не може да плати всичко в кризата

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 63

МФ очаква висока инфлация и нисък ръст на икономиката

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 63

Мадрид блокира средства за мигранти

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 63

Германците ще пътуват с разрешение от армията

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 63

В Гърция: Хотелиери се отказват от "ол инклузив"

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 63

Накратко

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 63

Църквата на медиите

автор:Александър Симов

visibility 519

/ брой: 63

Левицата ще се бори за децентрализация на общините

автор:Юлия Кулинска

visibility 505

/ брой: 63

Какво е справедливостта и има ли тя почва у нас?

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 63

Датата - 06.04.2026 г.

автор:Дума

visibility 494

/ брой: 63

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ