14 Април 2025понеделник15:14 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров в Горна Оряховица:

Вотът на недоверие е буря в чаша вода

Правителството е стабилно и работи с ясна програма, заяви вицепремиерът и председател на НС на БСП

/ брой: 59

автор:Дума

visibility 1358

"Вотът на недоверие е като буря в чаша. Той е лишен от съдържание и политически смисъл". Така коментира вицепремиерът и председател на НС на БСП Атанас Зафиров в Горна Оряховица внесеното искане за оставка на правителството. Според него мотивите са несериозни, а целта е единствено да се дестабилизира държавата.
„Още с първото изречение на мотивите на вносителите става ясно, че единствената му цел е да бута управлението. Това е чисто политическа маневра, лишена от сериозност и аргументи“, заяви Зафиров. Той бе категоричен, че правителството е стабилно и работи с ясна програма.
Зафиров беше официален гост на честването на 100-годишнината от създаването на летището в Горна Оряховица. С ден на отворените врати и детска изложба аеропортът отбеляза своята вековна история. Гостите на събитието разгледаха самолети от военните бази в София и Долна Митрополия, авиационна и самолетообслужваща техника, както и летателни апарати от частни авиационни бази. Летището в Горна Оряховица е създадено като военно на 29 март 1925 година, а след 1948 г. става гражданско. Днес то е петото с международен статут в страната.
По повод нарастващото напрежение около скандала с българския представител в Европейската прокуратура Зафиров изрази увереност, че институциите ще си свършат работата без политическо вмешателство. „Не е работа на българското правителство да коментира независимата съдебна власт. Европейската прокуратура има капацитет и информация, за да вземе обективно решение. Надявам се то да не хвърли петно върху имиджа на България“, посочи той.
Коментарът на Зафиров бе по повод скандала, който се разрази с българския европрокурор Теодора Георгиева, след като в публичното пространство изтекоха записи, в които се твърди, че тя търси подкрепа от сочения за лобист бивш следовател Петьо Петров-Еврото да получи поста на български европрокурор през 2020 г. Преди три дни от Европейската прокуратура съобщиха, че тя е отстранена от длъжност. От институцията на Лаура Кьовеши поясниха, че са приложили пълния спектър от вътрешни мерки, за да защитят интегритета на своите разследвания. Според тях отстраняването на българския европейски прокурор е най-строгата мярка срещу всеки риск или усещане за тяхното нарушаване. Отстраняването на Георгиева обаче няма да засегне резултата от административното разследване.
От Европрокуратурата отказаха на този етап да оповестяват допълнителни подробности и няма да дават интервюта. Според тях всички новини ще бъдат съобщавани своевременно.

Държавата налага пълен контрол на търговията с акцизни стоки

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 69

Вносители на автомобили скочиха срещу министъра на финансите

автор:Дума

visibility 880

/ брой: 69

ЕС създава дигитална митница

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 69

"Фич" видя рискове пред икономиката на България

автор:Дума

visibility 769

/ брой: 69

Вучич затяга реда в Сърбия

автор:Дума

visibility 702

/ брой: 69

За пожара в Кочани разследват още 19 души

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 69

Мигранти открити край Видин и Калафат

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 69

Излишна показност

автор:Валентин Георгиев

visibility 880

/ брой: 69

Телиш - държавата, която я няма

visibility 803

/ брой: 69

Тръмп слага край на глобализма

visibility 847

/ брой: 69

Каквото и да ви говорят - става дума за пари

visibility 921

/ брой: 69

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ