ЦСКА се върна към победите. Тимът на Александър Томаш срази Арда с 2:0 в среща от XXI кръг. На Националния стадион головете вкараха Джейсън Локило (9) и Мика Пинто (63). Така столичани спряха негативната серия, след като на старта на пролетния дал паднаха от Славия (0:1), а в последния есенен мач завършиха 2:2 с ЦСКА 1948. "Армейците" събраха 29 точки и се доближиха на 2 т. от седмия Берое.
Основен герой беше Локило. Белгийското крило откри резултата с мощен шут под гредата и асистира с пета към национала на Люксембург Пинто, който предреши изхода на мача. Футболистите на Арда също имаха опасни ситуации и дори вкараха гол чрез Борислав Цонев (11), но той бе отменен заради нарушение срещу Адриан Лапеня.
"Доволен съм от показаното - желание, интензитет. За нас най-важно е постоянството. Няма напрежение между мен и футболистите", заяви Томаш.
"Няма да правим драми от една загуба. Голям респект показахме към ЦСКА, бяхме изнервени. Това е един от най-слабите ни мачове. Допуснахме детински грешки. В горната част на класирането сме. Докато има шанс, ще се борим за тези места", каза колегата му Александър Тунчев.