01 Април 2025вторник13:34 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров: Недопустимо е да се легитимира фашистката идеология

автор:Дума

visibility 23808

Фашистката идеология и нейните поддръжници не могат и не бива да бъдат реабилитирани. Това заяви вицепремиерът Атанас Зафиров, който днес участва в мирното шествие „Хора, бдете! Спрете фашизма“, организирано от Българския антифашистки съюз и Градския съвет на БСП - София.

Пред паметника на Незнайния воин се събраха председателят на БСП-София и ръководител на социалистите в Столичния общински съвет Иван Таков, народните представители от левицата Атанас Атанасов и Габриел Вълков, общинските съветници Николай Велчев и Станислав Младенов, председателят на Младежкото обединение на БСП - София Мартин Велев, председателят на Българския антифашистки съюз Евгений Белий, председателят на Съюза на българските журналисти Снежана Тодорова, проф. д-р Искра Баева, както и членове на Градския съвет на БСП - София.

„Улиците и булевардите на столицата не трябва да стават сцена за демонстрации, които пропагандират омраза“, заяви Иван Таков. „Няма да спра да настоявам кметът Васил Терзиев да наложи забрана на тази фашистка проява. Генерал Христо Луков, чиято личност е в основата на това шествие, е лидер на пронацисткия Съюз на българските национални легиони – организация, която открито подкрепя прилагането на Закона за защита на нацията, влязъл в сила в началото на 1941 г. Факт е, че антисемитската политика на Луков и неговите привърженици хвърля сянка върху един от най-достойните моменти в българската история. Именно управляващият режим по негово време одобрява и подпомага депортирането на 11 343 евреи от Беломорска Тракия, Вардарска Македония и Пирот към лагера на смъртта Треблинка, където всички те намират гибелта си.”

Зафиров коментира, че паметта за милионите жертви на Втората световна война изисква фашизмът, расизмът, антисемитизмът и всички форми на дискриминация да бъдат осъждани и отхвърляни безусловно.

Вицепремиерът заяви, че спасението на българските евреи е една от най-ярките страници в историята ни и имаме основание да се гордеем с него, но не можем да позволим 80 години по-късно фашистките идеи да бъдат представяни в нова светлина и да маршируват по улиците на София.

Медици отново на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 60

2823 са трудовите злополуки през 2024 г., 64 са с фатален край

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 60

Пожарната откри за две седмици нередности в 164 заведения

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 60

62 на сто от българите одобряват донорството

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 60

ТЕЦ "Марица Изток 3" спира работа от днес

автор:Дума

visibility 179

/ брой: 60

"Булгаргаз" е на загуба с 280 млн. лв.

автор:Дума

visibility 170

/ брой: 60

Пристигна последното руско ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 158

/ брой: 60

Тръмп бесен на Путин и Зеленски

автор:Дума

visibility 161

/ брой: 60

Кипър вдига доходи и надбавки дори за средната класа

автор:Дума

visibility 163

/ брой: 60

Накратко

автор:Дума

visibility 154

/ брой: 60

Политическият картел

автор:Александър Симов

visibility 160

/ брой: 60

България е в капан

автор:Иван Генов

visibility 232

/ брой: 60

Страната на казината

visibility 161

/ брой: 60

На разходка до пощата за пенсията и кило домати

автор:Дума

visibility 144

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ