14 Февруари 2025петък14:20 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Президиумът на ПЕС с декларация за инвестиционния план на Юнкер

Важна точка в дневния ред на заседанието беше преговорният процес за Трансатлантическото споразумение за търговия и инвестиции

автор:Дума

visibility 15319

Президиумът на Партията на европейските социалисти (ПЕС) обсъди политическа декларация с приоритетите, които партията очаква да бъдат включени в плана на Юнкер за 300 млрд. евро инвестиции в реалната икономика. Декларацията ще бъде ясен ангажимент на партията да отстоява позициите си за развитието на европейската икономика. "Европейските социалисти отдавна призоваваме за активно съживяване на икономиката чрез всеобхватна инвестиционна програма. Благодарение на усилията ни, мнозина вече приемат това като ключ към създаването на нови, качествени работни места и връщането на икономиките обратно на пътя към растежа", каза лидерът на ПЕС Сергей Станишев. "Опасявам се, че инвестиционният план няма да влее достатъчно свежи пари в икономиката, а ще бъде само преразпределение на вече съществуващи средства. Ние, социалистите, трябва да следим това да не се случи. Ще настояваме за реформи, чрез насочване на свежи средства в сферите, които ще повишат конкуретноспособността на Европа - образование, реиндустриализация, инвестиции във възобновяеми източници на енергия, интерконекторни връзки и транспортна инфраструктура", заяви още Станишев. Лидерите на националните партии-членки в ПЕС приеха работен план с приоритетите си за следващата година. Усилията на социалистите ще бъдат насочени към намаляването на разликите в икономическото развитие на страните членки. Партията реши следващият редовен конгрес да се проведе на 12 и 13 юни 2015 г. в Будапеща. Дотогава ще бъде изготвен стратегически план за подготовка изборите през 2019 г., с цел социалистите да станат първа политическа сила. Основен приоритет на партията ще бъде борбата срещу данъчните измами и сивата икономика, както и отстояването на свободата на словото и независимите медии. Важна точка в дневния ред на заседанието беше преговорният процес за Трансатлантическото споразумение за търговия и инвестиции (TTIP). "Европейската комисия трябва да води преговорите при пълна прозрачност. Не можем да приемем компромиси със стандартите за хранителните стоки и медицинските изделия в Европа. Няма да допуснем разграждане на европейския социален модел", категоричен бе Станишев.

51-вият конгрес ще начертае бъдещето на БСП

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 30

Левицата няма да подкрепя временни комисии

автор:Дума

visibility 579

/ брой: 30

Тол управлението с ново ръководство

автор:Дума

visibility 590

/ брой: 30

Разговорите за мир вече започнаха

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 30

МВнР осъди думите на Християн Мицкоски

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 30

Политическата криза в Австрия се задълбочи

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 30

Накратко

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 30

Идеята

автор:Стефан Продев

visibility 553

/ брой: 30

Ще спечелим с председател като Вас

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 30

Вярвам, че мога да върна енергията, морала и доверието в БСП

автор:Дума

visibility 617

/ брой: 30

Време е да върнем социалистическото в БСП

автор:Александър Симов

visibility 595

/ брой: 30

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ