11 Февруари 2025вторник14:53 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

До отчаяние

/ брой: 190

автор:Нора Стоичкова

visibility 3968

Двайсет и седем хиляди безработни енергетици, 4277 МВт инсталирани мощности ще бъдат спрени, а насреща - едни 4 милиарда лева, по думите на Академика, действащ като премиер. Какви планове за възстановяване, какъв справедлив преход, каква устойчивост?! Това е пъклен план за срещу енергийната стабилност и националния интерес.
И като спрем въглищните централи, на тяхно място остава една дупка в енергийния баланс, кой и с какво ще я запълни? Специалисти изчисляват, че производството на ток ще намалее близо 4 пъти. Но от Академика и "Сглобката" тогава няма да има и следа.
Правилно енергетиците блокират основните пътни артерии в страната. Но не трябва да бъдат сами, защото техният протест не е чисто синдикален. Протестът им е именно срещу тези планове, които ще ударят цялата държава, всички нас.
Проинфлацинното поведение на днешните управляващи трябва да бъде спряно, но мнозина са отчаяни, че с масови всенародни протести това едва ли може да се случи.
И какво? Да чакаме Годо да ни спаси, понеже народът е в пълен "игнор" както казват сегашните младежи, понеже не разбират значението на думичката "ступор".
Но по-страшното е, че хората гледат на дивотията, която произвежда "сглобката" всеки ден и всеки час, като на преходно явление.
Не. Това, което ни се случва тук и сега не е не е нощен кошмар, който ще се разсее с първите слънчеви лъчи. Това е реалността, която ще има тежки последствия утре, в други ден и следващите десетилетия.


Тази година ще бъде въведен в експлоатация язовир "Луда Яна"

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 27

Кредитите с ръст от 14,6% за година, депозитите - с 10,1%

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 27

Обществени поръчки за над 132 млрд. лв. са обявени за 5 г.

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 27

Производството се сви с близо 4%

автор:Дума

visibility 477

/ брой: 27

"Свободна Европа" и "Гласът на Америка" да бъдат закрити

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 27

Партията на Албин Курти печели вота в Косово

автор:Дума

visibility 482

/ брой: 27

Президентът на Румъния подаде оставка

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 27

Накратко

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 27

За семки и бонбонки

автор:Аида Паникян

visibility 470

/ брой: 27

Трудни истини

visibility 431

/ брой: 27

За положението с тока

visibility 464

/ брой: 27

Възраждане на БСП като водеща политическа сила!

автор:Дума

visibility 507

/ брой: 27

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ