17 Февруари 2025понеделник11:40 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Граждански дълг

/ брой: 168

автор:Барбара Пейчинова

visibility 8162

Концертът от онзи ден още държи влага и хората коментират разпалено как 60 000 души се събраха на Националния стадион "Васил Левски", за да слушат английския изпълнител Ед Шийрън. Доказали сме вече неведнъж, че сме силни, когато става въпрос за ядене и пиене и за гледане на шоу. Обичаме да си угаждаме и да ходим по зрелища, за такъв тип събития ще намерим средства, за да изпитаме наслада и поживеем за момента.
Мнозина обаче попитаха кога ще успеем да се съберем 60 000 души пред парламента, за да заявим позициите си на граждани и да отстоим правата си? Да изискаме това, което ни се полага по рождено право, а именно нормална държава с нормални условия на живот?
И докато няма нищо лошо в това да се порадваме на любим музикант и да преживеем хубав миг, то лошото е, че в навечерието на поредните избори изгледите за висока избирателна активност не са никак добри. Каква рекламна кампания ще трябва да създадем, за да накараме хората да повярват, че гласът им има значение и гласуването е наш граждански дълг?
Виждаме, че сме добри в консумирането, а колко добри сме в даването, защото е казано, че за да получиш, трябва да дадеш. Можем ли да дадем малкото останала гражданска позиция в нас на тези избори и все пак да отидем до урните? Или десетките години неуспешни експерименти в политиката ни отказаха окончателно?

Атанас Зафиров е новият председател на НС на БСП

автор:Дума

visibility 108

/ брой: 31

Доверието минава през решаване на проблемите на хората

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 31

712 делегати решиха да отпадне прекият избор

автор:Дума

visibility 99

/ брой: 31

Ограничават прекупвачите на търговските вериги

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 31

До 80% стига надценката на кофичка кисело мляко

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 31

КЗК извади глоба за "Лукойл", за да се оправдае за храните

автор:Дума

visibility 101

/ брой: 31

Наемите догонват ръста на цените на жилищата

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 31

Сърбия е обект на "цветна революция"

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 31

Нападател уби момче с нож в Австрия

автор:Дума

visibility 93

/ брой: 31

Германия стимулира гласуването с бира

автор:Дума

visibility 93

/ брой: 31

Накратко

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 31

51 - ВИ КОНГРЕС

автор:Дума

visibility 119

/ брой: 31

Опит пореден

автор:Евгени Гаврилов

visibility 102

/ брой: 31

Шамар за ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 97

/ брой: 31

Да си върнем увереността, че можем да управляваме успешно

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 31

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ