13 Февруари 2025четвъртък07:41 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколоко думи

Диагнозата на държавата

/ брой: 135

автор:Александър Симов

visibility 11747

Четири години две деца са били държани като заложници в своя дом в Стара Загора. За това гърмят всички медии. Дава се думата на местен омбудсман, социални служители, специалисти по кризисни ситуации. И както винаги - след дъжд качулка...
Сега, когато историята излиза на бял свят, се вижда тънката червена нишка от постоянни сигнали за ситуацията. И от един повтарящ се - отново и отново - институционален провал.
Четири години темата е замитана, никой не е обръщал внимание, а фразите от типа "водихме борба за извеждане на децата" звучат повече от нелепо. Защото този застой го плащат жертвите. Блокажът на институциите и тяхната невъзможност за действие проличава най-остро точно в такива ситуации.
България е пълна с институции, звена за действия, стратегии и визии, но когато опре до две деца, станали заложници на нелепа ситуация, се оказва, че всичко това е картонена кула, която моментално рухва.
Медийният шум понякога ни заблуждава, че държавата съществува. Но е време да се отърсим от тази илюзия. Ако майка се оплаче от детска учителка, това ще се превърне в централен проблем на цялото управление. Но когато кризата е истинска, когато две деца са били затворници четири години, на хоризонта няма никой.
Това е диагнозата на българската държава.

Нивата на корупция в България остават тревожно високи

автор:Дума

visibility 7083

/ брой: 28

Над 90% от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си

автор:Дума

visibility 5078

/ брой: 28

Родители се обявиха против задължителен час по религия

автор:Дума

visibility 5206

/ брой: 28

СО: Изпълнението на ремонта на ул. „Опълченска“ продължава

автор:Дума

visibility 4982

/ брой: 28

Eнергийната борса има нов временен шеф

автор:Дума

visibility 4538

/ брой: 28

Министерството на финансите продаде облигации за 100 млн. лв.

автор:Дума

visibility 5130

/ брой: 28

Милионерите с 301 повече за година

автор:Дума

visibility 5206

/ брой: 28

Александър Вучич: €3 млрд. дадоха за свалянето ми

автор:Дума

visibility 4932

/ брой: 28

Тръмп разреши подкупи на чужди политици

автор:Дума

visibility 5032

/ брой: 28

Супермаркетите в Букурещ останаха полупразни

автор:Дума

visibility 4144

/ брой: 28

Накратко

автор:Дума

visibility 5448

/ брой: 28

Защо е важно да сме обединени?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 5222

/ брой: 28

Тръмп, Путин и ЕС

visibility 5362

/ брой: 28

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ