23 Март 2025неделя21:20 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Ученици избягали от клас заради митинг пред община Септември

автор:Дума

visibility 451

Ученици и учители са присъствали на митинг в подкрепа на кмета на Септември Марин Рачев и то по време, в което е трябвало да са в класните стаи. Този сигнал е постъпил в Регионалното управление по образованието в Пазарджик след репортаж на БНР от 2 февруари тази година.
Назначена е проверка от образователното министерство. Сигналът е за нарушения в учебния процес.
Майка на десетокласник разказала, че във въпросния ден синът й се прибрал у дома в 10,30 часа и обяснил, че госпожите не носели дневници, а директорката и много ученици са на протест в защита на Марин Рачев.
Проверка на БНР във въпросния ден потвърждава това. Ученици заявиха в ефир: "Ние дойдохме да подкрепим кмета. Не бяхме на училище, защото кметът ни е по-важен. Отсъствия няма. Учителите и те са тук".
Проверката на РУО-Пазарджик ще обхване Професионалната гимназия по селско стопанство и средното училище в Септември. Резултатите ще станат известни до месец, съобщиха от образователното управление.

Тръмп поиска украинските АЕЦ

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 53

ЕС поддържа подхода за "мир чрез сила"

автор:Дума

visibility 2561

/ брой: 53

Ранените от Кочани са извън опасност

автор:Дума

visibility 3493

/ брой: 53

Кървавият огън на войната

автор:Александър Симов

visibility 3512

/ брой: 53

Намалете децибелите

автор:Мая Йовановска

visibility 3544

/ брой: 53

България в капана на средните доходи

автор:Димитър Събев

visibility 3639

/ брой: 53

Българска следа в досието „Кенеди“

автор:Дума

visibility 3829

/ брой: 53

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ