31 Юли 2024сряда13:17 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Помощ или бизнес?

/ брой: 148

автор:Алберт Аврамов

visibility 1564

Гръцкият премиер Георгиос Папандреу показа неочаквана твърдост в отстояването на плана на своето правителство за извеждането на страната от критичната точка на банкрута и спечели с крехко мнозинство вота на доверие след драматични дискусии. Този изход бе очакван. Това, което предизвика известно недоумение след гласуването в парламента, бе изгонването от депутатската листа на ПАСОК на Панайотис Курублис, който открито заяви, че не може да приеме шантажа от страна на еврозоната да избира между фалита на страната и продиктувания отвън план за спасение. Такова отношение към ситуацията естествено изрази единогласно и опозицията, която май забрави, че сама доведе при своето неотдавнашно управление Гърция до състояние на пълна икономическа разруха.
Само този детайл предизвиква един изключително нелицеприятен въпрос: "За какво става дума - за европейски, и не само, намерения действено да се помогне на Гърция, или просто за най-тривиален чисто финансов бизнес?" Отговорът е търде сложен, но мисля, че депутатът Курублис изглежда прав. В листата на страните длъжници непосредствено след водещите Япония и Гърция идват Италия, САЩ, Франция, Германия, Великобритания... Т.е. най-големите длъжници в света. А парите, които текоха, текат и се очаква да напират уж към гръцката икономика, определено ще минат първо през техните банки. Със сигурност!
На този фон Гърция започва да приватизира и държавното начало в нейното икономическо управление май много скоро ще се обезличи. Обикновените гръцки граждани усетиха този фрапантен нюанс и от доста време протестират. И това, което назрява, е, че хаосът в еврозоната тепърва предстои. Дано греша, но ми намирисва на фиаско.

Гръцки бизнесмен с интерес към "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 144

Бизнес средата у нас се влошава

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 144

Над 4,3 млн. са жилищата у нас

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 144

Расте напрежението във Венецуела

автор:Дума

visibility 242

/ брой: 144

Протести в Сърбия срещу добива на литий

автор:Дума

visibility 272

/ брой: 144

Брюксел се сближава с Виетнам

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 144

ЕС гласи нови мерки срещу Унгария

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 144

Дясната киселина

автор:Александър Симов

visibility 255

/ брой: 144

Кой ще въведе контрол

visibility 237

/ брой: 144

Заканата на Ердоган

автор:Юри Михалков

visibility 223

/ брой: 144

В капана на екстремните жеги

автор:Дума

visibility 247

/ брой: 144

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ