11 Февруари 2025вторник22:32 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

"Вържете" парното

/ брой: 191

автор:Георги Георгиев

visibility 3111

Астрономически цени на парното и електричеството тази зима вещаят специалисти от различни калибри. Цената на природния газ и без това отлетя в Космоса, а тази на дървата за огрев също подтичва зад нея. Кюмюра го обявиха за вреден, печки на твърдо гориво и без това е трудно да се монтират в панелките, ако не и невъзможно. Дори и да си спрете парното, спасение пак няма да има. Първо, защото ще плащате на база потребление от последния отоплителен сезон, и, второ, защото и без това ви начисляват пустата сградна инсталация.
Енергийната криза, която изглежда все по-видима на хоризонта, неизбежно ще доведе след себе си и икономическата под формата на дефицити и допълнителна инфлация. Общественото недоволство изобщо няма да закъснее. Не може и да бъде иначе в най-бедната страна в Европейския съюз. Ситуацията става още по-сложна, като отчетем, че е напълно възможно в разгара на зимата България да няма редовно правителство, а парламентът да е потънал в крамоли и разпри.
Поради това е необходимо още отсега, без бавене, и по възможност при постигане на политически консенсус, макар че това е май кауза пердута, да се набележи комплекс от мерки, за да може най-уязвимите слоеве на обществото, а това са повече от половината българи, да не останат на студено и тъмно през зимата.
Призракът на протестите от зимата на 2013 г. трябва да стряска не само Бойко Борисов. Макар сега причината да е глобална, а не локална, ако разгневените хора се изсипят по улиците, те няма да се интересуват кой е олигарх, а кой - борец с мутрите. Те ще искат топлина и светлина за семействата си. Благодатна среда, от която несъмнено ще се възползват всякакви политически безнравственици - без полза за отечеството, но с изгода са себе си.

 

 

 

Тази година ще бъде въведен в експлоатация язовир "Луда Яна"

автор:Дума

visibility 3056

/ брой: 27

Кредитите с ръст от 14,6% за година, депозитите - с 10,1%

автор:Дума

visibility 3002

/ брой: 27

Обществени поръчки за над 132 млрд. лв. са обявени за 5 г.

автор:Дума

visibility 3000

/ брой: 27

Производството се сви с близо 4%

автор:Дума

visibility 2918

/ брой: 27

"Свободна Европа" и "Гласът на Америка" да бъдат закрити

автор:Дума

visibility 3067

/ брой: 27

Партията на Албин Курти печели вота в Косово

автор:Дума

visibility 2916

/ брой: 27

Президентът на Румъния подаде оставка

автор:Дума

visibility 3018

/ брой: 27

Накратко

автор:Дума

visibility 3052

/ брой: 27

За семки и бонбонки

автор:Аида Паникян

visibility 3017

/ брой: 27

Трудни истини

visibility 3071

/ брой: 27

За положението с тока

visibility 3011

/ брой: 27

Възраждане на БСП като водеща политическа сила!

автор:Дума

visibility 3110

/ брой: 27

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ