26 Февруари 2025сряда09:06 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Мариана Бояджиева в Балван: Искаме 5000 лв. за първо и по 10000 за второ и трето дете

автор:Дума

visibility 3691

5000 лв. да получават родителите за първо новородено дете и по 10000 лв. за второ и трето е част от програмата на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“. Тя беше представена от водача на листата Мариана Бояджиева във великотърновското село Балван.

„Много  семейства се заселиха в населените места около Велико Търново по време на пандемията и в търсене на по-спокойно място за живот. Затова наш дълг е да направим така, че да помогнем на тези млади хора да останат и да създават поминък в селата. Една от мерките за справяне с демографските проблеми е именно помощта за първо, второ и трето дете“, обясни пред присъстващите Мариана Бояджиева.

По думите ѝ обаче политиката не може да е насочена само към младите хора, а и към достойни старини на възрастните. Затова Бояджиева е категорична, че ако българите гласуват доверие на „БСП- ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ с номер 28, то бъдещите народни представители ще внесат предложение за индексация на пенсиите, но не само според швейцарското правило, а според реалните нужди.

Силните социални мерки на лявата коалиция привличат вниманието и с предложението за по-висока минимална работна заплата. Бояджиева обясни пред присъстващите, че „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ ще настоява тя да стане 1270 лв., а не 1077 лв., както планират десните.

„От минималната работна заплата зависят редица плащания. Предлагаме също по-високи обезщетение за безработица. Трябва да помислим за всички хора, които последните години се справят трудно заради инфлацията и редица други проблеми. Само лявото обединение може и ще се погрижи за възвръщане на справедливостта в социалната ни система“, обясни Бояджиева.

Кметът на Балван Недьо Георгиев също подкрепи кандидатите на „БСП- ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“. Той беше категоричен, че Мариана Бояджиева е един от малкото народни представители, които са помогнали на храма и на селото.

„Трябва да се работи за връщане на младите хора в селата. Трябва да се създава производство, как можаха сърби и унгарци да привлекат китайски инвестиции. Призовавам вашата група в парламента да работи така, че да има инвестиции в България и те да влязат в малките населени места. Да създават работна ръка“, обърна се към всички Недьо Георгиев.

На срещата в Балван присъстваха и кандидатите за народни представители проф. Севдалина Димитрова, Димана Ангелова и Марио Иванов. Те отговаряха на въпроси, поставени от жителите на селото.

Eдна трета от икономиката ни е в сивия сектор

автор:Дума

visibility 1669

/ брой: 37

Повишените тол такси няма да оскъпят храните

автор:Дума

visibility 1756

/ брой: 37

За една и съща услуга плащаме различни такси на банките

автор:Дума

visibility 1755

/ брой: 37

България покри на косъм критерия за ценова стабилност

автор:Дума

visibility 1936

/ брой: 37

Консерваторите отново на власт в Германия

автор:Дума

visibility 1788

/ брой: 37

В името на мира Зеленски готов с оставка

автор:Дума

visibility 1977

/ брой: 37

ЕС ще се въоръжава с налични фондове

автор:Дума

visibility 1667

/ брой: 37

Накратко

автор:Дума

visibility 1799

/ брой: 37

Бюджет по навик

автор:Аида Паникян

visibility 1765

/ брой: 37

Бездарен стрелец си

автор:Христо Георгиев

visibility 1823

/ брой: 37

"ЗА" и... "ЗА" българския лев!

visibility 1819

/ брой: 37

Пациентът, а не болестта трябва да е на първо място

visibility 1962

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ