09 Февруари 2025неделя05:51 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Стефан Янев:

Целенасочено са ни заложили нерешими проблеми

/ брой: 179

автор:Ростислава Иванова

visibility 2015

Имам усещането, че насадените проблеми са заложени целенасочено с идеята да влязат на преден план в точно определен момент - по време на управлението на служебен кабинет. Това заяви премиерът Стефан Янев на първото заседание на новия-стар служебен кабинет. Той предупреди, че предстоят тежки месеци, тъй като пандемичната обстановка не е овладяна, а има наследени проблеми. За пример той даде казуса с неизплащането на средствата в строителния бранш и проблемите в енергетиката, за които служебната власт разполага с малко механизми да се справи при липсата на парламент. Янев отново подчерта, че държавата не може да си позволи да функционира в перманентна политическа криза, а се нуждае от правителство, подкрепено от стабилно парламентарно представителство, което да прави промени, да предлага смислени политически идеи и визии, подкрепени със законодателни инициативи.  

Кабинетът има за цел да осигури демократични, честни и прозрачни избори, да прородължи да е фактор за стабилност и устойчивост по отношение на политическия процес, обществените отношения, социалните и икономическите процеси, обяви Янев. Според него трябва да се поддържа баланс между усилията да се запази животът и здравето на гражданите, но и да се гарантира стабилността на икономическата система и нормалната работа на бизнеса. Янев призова новите министри да не дават интервюта пред медиите тази седмица.

Министерският съвет реши МВР да поеме от областните управи поддръжката на оградата по границата с Турция. Вътрешният министър Бойко Рашков анонсира, че ще покаже видео за състоянието на съоръжението и работата, която предстои по ремонтирането ѝ.

 

 

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 7819

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 7870

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 7824

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 7880

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 8035

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 7963

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 7864

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 8053

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ