06 Февруари 2025четвъртък18:46 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Илюстрация Анатолий Станкулов

Търговия с животи

/ брой: 187

автор:Ралица Николова

visibility 2604

Колко смелост трябва, за да броиш 300-400 лева за фалшив сертификат за ваксина, а след това да лежиш в КОВИД-отделение с кислороден апарат? 

Знам, не е смелост... Потресаваща глупост е!

А що за лекар трябва да си, за да отваряш флакони с ваксина, да ги отчиташ в системата и да ги изхвърлиш в мивката? 

Знам, не са лекари, търговци са!

Има ли смисъл да питам къде е прокуратурата и кога ще имаме поне едно разследване за фалшиви сертификати. Защото от месеци се говори, че схемите и цените не са по-ниски от тези при фалшивите ТЕЛК решения.

Сетих се - прокуратурата проверява дали лекарите от мобилния пункт за ваксинация във Варна са имали разрешение да поставят ваксини. Да, повтарям - разследват се лекарите, а не нападналите ги антиваксъри! 

Прокуратурата, помните ли, погна шефката на фармацевтичния съюз, защото предупреди, че важни лекарства изчезват от аптеките. Създавала излишна паника. 

Но същата тази прокуратура проспива похода на антиваксърите из телевизионни студиа и фейсбук. Вече повече от година разни лица, зовящи себе си лекари, твърдят, че вирус няма, че ваксината убива, че ще ви пораснат рога и ще ви оставят безплодни. Това за хората на Иван Гешев очевидно е свобода на словото. А търговията с фалшиви КОВИД-сертификати минава в графата свободен избор...

Потресаващо ниски продължават да са нивата на ваксинация у нас. Унизително малък е процентът на хората, които изобщо спазват някакви мерки. Ужасяващо е бездействието на властта срещу откровени престъпления, в които са замесени лекари.

Иска ми се със същия хъс и бързина, с които министър Стойчо Кацаров разрови схемите с трансплантациите и фиктивните пациенти, да пресече измамите с КОВИД-ваксини. Вярно, цените са по-ниски, не се източва касата, но търговията е с човешки животи.

 

 

 

 

България кърпи дефицита с пари от Дания

автор:Дума

visibility 3152

/ брой: 24

Трябва да създадем механизъм за контрол на цените

автор:Дума

visibility 3140

/ брой: 24

500 млн. лв. не са разплатени по общинската програма

автор:Дума

visibility 3071

/ брой: 24

Правителството прави отчаяни стъпки, за да спаси пари от ПВУ

автор:Дума

visibility 3123

/ брой: 24

Смъртоносна стрелба в училище в Швеция

автор:Дума

visibility 3134

/ брой: 24

Испания намалява работната седмица

автор:Дума

visibility 3121

/ брой: 24

Протест в Австрия срещу дясната АПС

автор:Дума

visibility 3175

/ брой: 24

Войната на пътя

автор:Барбара Пейчинова

visibility 3073

/ брой: 24

Бълха ги ухапала

автор:Евгени Гаврилов

visibility 3125

/ брой: 24

Над половината смъртни случаи на работа са от рак

автор:Евгения Младенова

visibility 3175

/ брой: 24

Макроикономически дисбаланси и конвергентни доклади

автор:Гарабед Минасян

visibility 3109

/ брой: 24

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ