Няколко думи
Тука има, тука няма
/ брой: 4
Чували сте за мошениците, които подлъгват минувачите с играта "Тука има, тука няма". Те въртят топче, което ту изчезва, ту се появява под някоя чаша, а нищо неподозиращите залагат, мислейки си, че знаят къде е скрито. Майсторлъкът обаче е в отклоняване на вниманието и прилагането на номерца. Губещ винаги е зрителят, колкото и да е внимателен. Бойко Борисов обича да я развърта тая игра за сметка на целия български народ. Обикновено се въртят едни милиони за неща, дето си мислим, че ги има, а всъщност ги няма. Или поне не са за нас. Ще дам за това, ще дам за онова, великодушно обещава той. И после слага "чашка", "мята" някой лев за някой сектор, ние отклоняваме за миг поглед и...
От години Спасителните служби се жалят, че нямат хеликоптер. Без подобна техника са дори и големите ни болници. В това отношение сме крайно изостанали, не само от европейските страни. Само преди дни спасителите се бориха цял ден в планината за акция, която при наличие на хеликоптер би отнела час-два. Пари няма, действайте... Вече са свикнали с този рефрен. Него профилактично чуват лекари, полицаи, пожарникари, учители, кметове... Приучиха българите да чакат Неволята, а уви, това невинаги има добър завършек.
Ако за спасителите хеликоптери няма, за премиерски разходки над магистралите има. По-малко от денонощие, след като цялата държава дружно страдаше за бедстващите планинари, Борисов смени джипката с летателен апарат, за да позяпа любимите си магистрали. Нагъл, безпардонен и егоцентричен - такъв е българският премиер. Няколко часа по-късно и след безкраен "хейт" в социалните мрежи Борисов осъзна, че е прекалил. Онлайн обществеността осъди наглата разходка на фона на липсващата спасителна техника. Тогава властта се сети да мисли дали да не купи хеликоптер или най-сетне да оборудва 4 от машините на военното министерство. България вече така се управлява - през фейсбук.
Българските политици откриха колко удобно е да се крият зад екрана на компютъра или телефона. Така не се налага ребром да отговарят на неприятни въпроси или да се обясняват за абсурдните си ходове. Освен това бързо се ориентират накъде ги бута виртуалната масовка. Провеждат си безплатно социологическо проучване... От всички тези плюсове на виртуалното съществуване най-силно напоследък се ползва Борисов. Вероятно до изборите ще продължи да крие появите си из страната, ще разчита само на "Севда тв", ще се крие от журналисти и ще излъчва подбрани моменти от обиколките си. От време на време ще слага някое "борче" в кадъра - министър, доктор, кмет, и ще им дръпва конско или предизборна реч, ей така, да има и малко разнообразие в постановката...
Само дето виртуалният живот често предоставя изкривена реалност. След онлайн пиянството хората изтрезняват и действат различно, когато трябва да излязат навън и да свършат нещо истинско. А и който е "изгорял" на "тука има, тука няма", после избягва да залага на изгубени каузи. На изборите ще видим колко от нас се умориха от шарлатанството на ГЕРБ и компания.