16 Август 2024петък02:55 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Работодатели щели да наемат догодина нови работници

/ брой: 141

автор:Аида Ованес

visibility 2365

Около 55% от работодателите заявили, че догодина ще наемат 1 до 6 нови работници, а над 37% декларирали, че няма да съкращават персонал, съобщи данните от проучване на Агенцията по заетостта социалният министър Тотю Младенов.
Близо 60% от работодателите са декларирали, че ще инвестират допълнително в обучение и квалификация на персонала си. Въпреки кризата и весоките нива на безработица 15% от работодателите и сега твърдят, че имат недостатъчно квалифицирани кадри, добави Младенов, но не уточни в кои браншове. Според министъра безработицата няма да се увеличи поне до септември. ДУМА припомня, че за май нивото на безработица е 9,53%.
Около 94,9% от продължително безработните, които са с ниско образование и над 50 г., са заявили, че не проявяват интерес към мотивационно обучение и курсове за преквалификация. Това сочат данните от над 3-годишно проучване сред 1600 безработни, регистрирани в бюрата по труда през 2007 г. Данните от изследването, проведено от Националния статистически институт, бяха представени на конференция за оценка на мерките по заетостта и трудовото посредничество, организирана от Министерството на труда и социалната политика.
Около 2/3 от намерилите работа чрез бюрата по труда тогава и в момента я упражнавят. Останалите - предимно нискоквалифицирани и нискообразовани, са я загубили. Близо 39% от регистрираните в края на 2007 г. безработни и досега не са си намерили работа. Най-лесно и бързо са намерили нов трудов ангажимент безработните с висше образование и висока квалификация.

1700 работници от "Марица Изток" - предсрочно в пенсия

автор:Дума

visibility 614

/ брой: 155

Спират разширението на "Чирен" заради проверката на Кьовеши

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 155

LNG терминалът в Александруполис ще заработи на 1 октомври

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 155

2% ръст на икономиката през второто тримесечие

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 155

Гърция се залавя с пожара до България

автор:Дума

visibility 702

/ брой: 155

Протест в Братислава срещу словашката култура

автор:Дума

visibility 623

/ брой: 155

Масови съкращения в германската икономика

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 155

Накратко

автор:Дума

visibility 2322

/ брой: 155

Чудна Картинка

автор:Нора Стоичкова

visibility 1892

/ брой: 155

Излизаме от релсите

visibility 1604

/ брой: 155

Радев, спаси децата ни!

автор:Юри Михалков

visibility 1363

/ брой: 155

Що е ляво и има ли то почва у нас?

visibility 754

/ брой: 155

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ