13 Февруари 2025четвъртък04:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка marca.com

УЕФА ЕВРО 2024

Скандал с Гризман

Франция без нападателя срещу Испания

/ брой: 128

автор:Дума

visibility 3772

Скандал се разрази в лагера на Франция преди 1/2-финала с Испания. Битката е тази вечер от 22 ч. и ще бъде излъчена по "Нова ТВ". Дидие Дешан е решил да остави нападателя Антоан Гризман на резервната скамейка, твърди в. "Екип". Играчът на Атлетико бе заменен в хода на 1/4-финала срещу Португалия, спечелен с дузпи. Селекционерът на "петлите" иска да заздрави защитата в битката с "Ла Фурия", защото Гризман е повече офанзивен футболист. Именно той обаче познава до болка испанците, защото играе в Ла Лига от 2009 г.
На този етап не е ясно кой може да замени Гризман в стартовите 11, но това ще бъде някой, който играе по-добре в дефанзивен план.
До момента звездата на Атлетико участва и в петте мача на "петлите", като игра пълни 90 минути срещу Австрия, Нидерландия и Белгия. С Полша той записа 30 мин., а после беше на терена 67 мин. срещу Роналдо и компания.
Всичко това ще се отрази на атакуващата мощ на французите, защото капитанът Килиан Мбапе не може да е на 100% заради предпазната маска, с която е длъжен да играе. Другите опции в атака са Маркус Тюрам и Рандал Коло Муани.
Главен съдия ще е словенецът Славко Винчич, който е сънародник на шефа на УЕФА Александър Чеферин. От страничните линии за засадите ще му помагат Томаж Кланчник и Андраж Ковачич, а за четвърти съдия е определен Иван Кружляк (Слвк).
В другия лагер капитанът на Испания Алваро Мората се защити за критиките. 32-годишният нападател игра и в петте мача, като престоя на терена средно по 62 мин., и се отчете с един гол.
"Има моменти, когато ми е трудно. Омръзна ми да ми казват, че се правя на жертва и че се оплаквам. Просто искам всичко да завърши по най-добрия възможен начин и да му се насладя, защото това може да е последният ми турнир с националния отбор. Трудно е да се вземе такова решение, но е напълно възможно“, намекна за отказване 32-годишният Мората.

Нивата на корупция в България остават тревожно високи

автор:Дума

visibility 3438

/ брой: 28

Над 90% от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си

автор:Дума

visibility 3660

/ брой: 28

Родители се обявиха против задължителен час по религия

автор:Дума

visibility 3655

/ брой: 28

СО: Изпълнението на ремонта на ул. „Опълченска“ продължава

автор:Дума

visibility 3611

/ брой: 28

Eнергийната борса има нов временен шеф

автор:Дума

visibility 3124

/ брой: 28

Министерството на финансите продаде облигации за 100 млн. лв.

автор:Дума

visibility 3729

/ брой: 28

Милионерите с 301 повече за година

автор:Дума

visibility 3713

/ брой: 28

Александър Вучич: €3 млрд. дадоха за свалянето ми

автор:Дума

visibility 3528

/ брой: 28

Тръмп разреши подкупи на чужди политици

автор:Дума

visibility 3523

/ брой: 28

Супермаркетите в Букурещ останаха полупразни

автор:Дума

visibility 2872

/ брой: 28

Накратко

автор:Дума

visibility 3599

/ брой: 28

Защо е важно да сме обединени?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 3573

/ брой: 28

Тръмп, Путин и ЕС

visibility 3651

/ брой: 28

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ