17 Юли 2024сряда17:20 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Смешни вопли

/ брой: 11

автор:Евгени Гаврилов

visibility 327

Евгени ГАВРИЛОВ


Според последните изявления на служебния финансов министър Росица Велкова "целта ни за членство в еврозоната остава 1 януари 2024 година". През последните дни отвсякъде се чуват притеснения, че България може да не влезе в еврозоната през 2024 г. Въпреки че си изчакахме чакането в "чакалнята" и по правилата след година и малко трябва да плащаме с евро, това едва ли ще стане. Защото страната вече не отговаря на основните икономически критерии за влизането в еврозоната - ниски инфлация, бюджетен дефицит и държавен дълг. 

През октомври миналата година Джефри Нилсен от новосформирания тогава експертен икономически съвет към правителството призна, че в "началото на смяната на българския лев ще има малко покачване на цените". Случващото се в последната държава, приела еврото - Хърватия, е доказателство за това. Заради подобни признания информацията, че 60 на сто от българите не приемат еврото, вече не е новина. Такава е нагласата на обществото от години. Въпросът е защо са толкова устойчиви негативните нагласи срещу еврото.

Отговорът е елементарен - защото обществото получава разнопосочни сигнали за него и у хората се насажда основателен страх, че за пореден път ще загубят спестяванията си и ще обеднеят. Затова и воплите на десните политици, че ще закъснеем за еврото, са, меко казано, смехотворни.

Чуждите инвестиции намаляха с 62%

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 134

НАП засякла само 255 кешови плащания над 10 000 лв.

автор:Дума

visibility 362

/ брой: 134

Възраждат идеята "донос-бонус"

автор:Дума

visibility 828

/ брой: 134

Европейският парламент се събра на първа сесия

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 134

Тръмп избра сенатор за вицепрезидент

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 134

Пожари бушуват на Балканите

автор:Дума

visibility 395

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 134

Касапи на Конституцията

автор:Александър Симов

visibility 658

/ брой: 134

За нуждата от ТЕЦ-ове

visibility 407

/ брой: 134

Глад за медицински сестри

автор:Аида Паникян

visibility 372

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ