16 Август 2024петък09:26 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Питат президента и премиера ще имаме ли трети косомнавт

/ брой: 89

автор:Павлета Давидова

visibility 2144

Изпращането на трети български космонавт в Космоса е политическо решение, в най-скоро време ще попитаме президента и премиера кога ще се случи това. Това заяви вчера Захари Захариев, председател на Федерацията за приятелство с Русия и ОНД. Той смята, че страната има подготвен за космонавт специалист в лицето на Красимир Стоянов, който беше дубльор при втория български полет.
В срещата с медиите в София участваха руските космонавти Виктор Савиних и Юрий Гидзенко. Те са в страната по покана на Националния организационен комитет за честването на 50-та годишнина от полета на Юрий Гагарин в Космоса. Патрон на честванията е Георги Първанов, а председател на комитета е първият български космонавт Георги Иванов. Савиних определи като неуважение отсъствието от срещата на втория ни космонавт Александров, предпочел да чака групата във Варна.
Красимир Стоянов заяви, че вижда възможност за българско участие и в експеримента "Марс 500". Очаква се тогава да бъде използвано едно от най-големите български постижения - космическата оранжерия. България първа в света успя да отгледа пшеница и зеленчуци в космически условия, напомни Стоянов. Институтът за космически изследвания при БАН е подписал 5-годишен договор с Руската академия на науките с 20 предвидени космически проекта, а радиационни прибори на учени от академията летят и в момента по няколко международни програми. До момента светът има 520 космонавти и астронавти от 38 страни, България бе шеста със свой космонавт. Според Георги Иванов Красимир Стоянов е готов космонавт на България, но държавата е тази, която трябва да даде пари за научна програма и полет.

1700 работници от "Марица Изток" - предсрочно в пенсия

автор:Дума

visibility 614

/ брой: 155

Спират разширението на "Чирен" заради проверката на Кьовеши

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 155

LNG терминалът в Александруполис ще заработи на 1 октомври

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 155

2% ръст на икономиката през второто тримесечие

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 155

Гърция се залавя с пожара до България

автор:Дума

visibility 702

/ брой: 155

Протест в Братислава срещу словашката култура

автор:Дума

visibility 623

/ брой: 155

Масови съкращения в германската икономика

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 155

Накратко

автор:Дума

visibility 2322

/ брой: 155

Чудна Картинка

автор:Нора Стоичкова

visibility 1892

/ брой: 155

Излизаме от релсите

visibility 1604

/ брой: 155

Радев, спаси децата ни!

автор:Юри Михалков

visibility 1363

/ брой: 155

Що е ляво и има ли то почва у нас?

visibility 754

/ брой: 155

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ