03 Март 2025понеделник21:46 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Горивата поскъпнат с 20 ст. от 2027 г.

/ брой: 48

автор:Дума

visibility 584

С 45 евро на тон ще се облагат емисиите от транспортния сектор и тези за отопление от 1 януари 2027 г. Това са част от идеите на Брюксел за промяна на Системата за търговия с емисии (СТЕ 2), които бяха приети през миналата година. Според евродепутати това ще оскъпи горивата у нас с 20 стотинки на литър.
Оказва е, че трето поредно правителство бави работата по т. нар. Социален климатичен фонд. Този фонд е предвиден като инструмент, с които държавата трябва да намали тежестта от сметките на енергийно бедните граждани, както и да подпомага процеса по енергийно обновяване на сградите.
Европарламетът трябва да гласува две директиви, засягащи приемането на законодателство по темите за емисиите в индустрията и тези за енергийните характеристики на сградите.
Мерките дават възможност на гражданите да започнат да правят своите жилища енергийни ефективно чрез финансови инструменти, предложени от търговските банки, а не от правителствата, както е досега. Ако настоящата политика се запази, целият сграден фонд ще бъде обновен през 2153 г., "когато много от обновените дотогава сгради ще трябва отново да се реновират.
Мерките дават възможност на гражданите да започнат да правят своите жилища енергийни ефективно чрез финансови инструменти, предложени от търговските банки, а не от правителствата, както е досега. Ако сегашната политика се запази, целият сграден фонд ще бъде обновен през 2153 г., когато много от обновените дотогава сгради ще трябва отново да се реновират". Според евродепутати не е справедливо хората в икономически затруднено положение "да плащат чрез данъците си обновяването на жилищата на хората с високи доходи.

Загубата на пари по ПВУ се дължи на престъпно бездействие

автор:Дума

visibility 8355

/ брой: 40

С 3,5% поскъпва природният газ през март

автор:Дума

visibility 7945

/ брой: 40

Трудна задача

автор:Евгени Гаврилов

visibility 9145

/ брой: 40

Хлебарки на диктатурата

автор:Александър Симов

visibility 9315

/ брой: 40

Не сме готови за еврозоната, ще постъпим конструктивно

автор:Дума

visibility 8303

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ