08 Август 2024четвъртък19:15 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Алиев спасил Лукашенко

Беларус платила руския газ със заем от Азербайджан

/ брой: 145

автор:Дума

visibility 2094

Президентът на Азербайджан Илхам Алиев е дал назаем пари на Беларус, за да може да плати за доставките на руски природен газ. Това предаде РИА "Новости", като цитира интервю на беларуския лидер Александър Лукашенко за телевизия "Евронюз".
"Обърнах се към Илхам Алиев и за едно денонощие и дори за по-малко от денонощие той ми даде 200 милиона долара, от които 187 милиона платихме на "Газпром", посочи Лукашенко. "Ние ги молихме (руската страна) да ни дадат отсрочка от две седмици за погасяване на дълга, но нашите съюзници, най-близките ни хора, ни заявиха: "Няма да чакаме нито ден", цитира Нюзру думите на Лукашенко. При какви условия е получил парите от Баку президентът на Беларус не уточнява в интервюто.
Газовият конфликт между Русия и Беларус започна в средата на юни. Причина за разногласията беше отказът на Минск да плати на "Газпром" дълг от 200 милиона долара, тъй като плащал по-ниска цена от установената в договора. На 21 юни "Газпром" започна да ограничава доставките на газ за Беларус заради натрупаните задължения. На свой ред Лукашенко нареди да се спре транзитът на руски газ в Европейския съюз, докато руската страна не плати дълга си за транзита на горивото през белоруска територия.
На 23 юни Минск върна дълга си, а сутринта на 24-и "Газпром" възобнови доставките на гориво. Също на 24 юни руският газов гигант изплати на "Белтрансгаз" 228 милиона долара за транзита. В Минск обаче смятат, че "Газпром" им дължи още 32 милиона.
Газовият конфликт обаче няма да доведе до разрив на стратегическите отношения между Беларус и Русия, смята Лукашенко. Според него "голямата политика не търпи никакви завои, а резки завои - още по-малко".

Пореден опит да купим нови влакове

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 150

ББР си върна само 5 млн. лв. от 150 млн. лв. кредит

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 150

Отпускат кредити за замяна на печки на твърдо гориво с ВЕИ

автор:Дума

visibility 325

/ брой: 150

Вдигат таксите за контрол на храните

автор:Дума

visibility 402

/ брой: 150

Водна криза грози Гърция

автор:Дума

visibility 475

/ брой: 150

Германците искат предсрочни избори

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 150

Разширяват затворите във Великобритания

автор:Дума

visibility 376

/ брой: 150

Армията декларира лоялност към Мадуро

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 150

Феноменална промяна

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 150

На автопилот

visibility 808

/ брой: 150

Кой календар са гледали МОН?

visibility 498

/ брой: 150

Фермери, не смесвайте стадата при паша!

visibility 387

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ