08 Ноември 2024петък18:10 ч.

ВРЕМЕТО:

Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°. Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°.

Все по-малко българи на ваканция в чужбина

Спадът за първите 6 месеца е 30 на сто, най-голям е отливът от Гръция

/ брой: 169

автор:Дума

visibility 1674

Има спад на интереса на българите към пътуванията в чужбина. Това каза вчера Румен Драганов, директор на Института за анализи и оценки в туризма, цитиран от "Фокус". За първото шестмесечие този спад е в рамките на 30%, като в началото на годината беше и по-висок. Изненада е спадът на интереса към Гърция, който през май надхвърли 55%, посочи той.
Причината е както от икономическата криза, така и от положението в самата Гърция - стачките, глобите за шофьори, високите температури, повишението на цените на горивата и на хранителните продукти, обоснова се Драганов. По неговите думи интересът към шопинга е спаднал, макар че все още много хора от Южна България продължават да посещават Гърция. Около 5000 коли излизат сега в Гърция за уикенда.
Българите останаха в България и почиват в България, защото намериха доста изгодни оферти, каза той. Още от началото на сезона започна предлагането на много изгодни оферти за ол инклузив по Северното Черноморие - основно в Албена, и хотелиерите постигнаха много високи нива на заетост за края на май, юни, началото на юли, съобщи той. По неговите думи дестинации като Поморие са станали хит за семейния туризъм. Много голям е интересът и към Южното Черноморие, каза още Драганов.
Отчита се и бум в пътуванията през уикенда заради кризата, като тази година се наблюдава постоянен интерес и много от хотелите дават специални оферти за такава почивка. Това, което ще продължи през август, а и по-нататък, са по-честите, но по-къси пътувания - основно в петък и събота, прогнозира Румен Драганов.
По неговите думи има увеличение на интереса към така наречените круизни пътувания както в Средиземноморието, така и в Карибския басейн, Западното крайбрежие на САЩ, Южна Америка, в Индийския океан, но и към речните пътувания, включително и пътувания по река Дунав, които са свързани с културен интерес. Това, по неговите думи, се обяснява с факта, че хора, които били на круизни пътувания, искат да ги повторят. Според Румен Драганов обаче има незадоволен интерес у българите за пътувания с културен характер.

Служители в АЯР на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 214

"Лукойл": Не продаваме рафинерията в Бургас

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 214

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 214

Брюксел разследва "Виза" и "Мастъркард" за таксите

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 214

Управляващата коалиция в Германия се разпадна

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 214

Харис обеща помощ на Тръмп до инаугурацията

автор:Дума

visibility 563

/ брой: 214

В САЩ разработват план за мир в Украйна

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 214

Пътят на разбитите надежди

автор:Александър Симов

visibility 499

/ брой: 214

Непредсказуемият Тръмп

visibility 500

/ брой: 214

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 507

/ брой: 214

Агнето сито и вълкът цял

автор:Гарабед Минасян

visibility 542

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ