13 Септември 2024петък09:31 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Китайски кораби край бреговете на Аляска

Китай се възползва от икономическите възможности на региона в тясно сътрудничество с Русия. Пекин и Москва предизвикват САЩ в Арктика

/ брой: 138

visibility 4020

South China Morning Post

Китайски военни кораби, забелязани край бреговете на Аляска този месец от бреговата охрана на САЩ, са най-новото доказателство за нарастващото военно сътрудничество между Пекин и Москва в Арктика и Северния Пасифик. Подобен ход цели да противодейства на стратегическите планове на Вашингтон и НАТО в региона.
Бреговата охрана излезе с изявление, в което се казва, че четирите китайски кораба се намирали в международни води "в съответствие с международните правила и разпоредби", но са били в изключителната икономическа зона на САЩ, която се простира на 200 морски мили (370 километра) от американския бряг.
Китайски кораби се появяват в региона четвърта поредна година. През юли 2023 г. Вашингтон изпрати разрушители до бреговете на Аляска, след като военноморските сили на Китай и Русия проведоха съвместни патрули край Алеутските острови.
Арктическият регион засилва стратегическото си значение не само като огнище на напрежение между Русия и САЩ, но и като морски път от Азиатско-Тихоокеанския регион към Европа, който е все по-важен заради изменението на климата и топящите се арктически ледове. Поради тази причина Аляска и Берингово море са се превърнали във важен вход към Северния ледовит океан.
Китай не иска да се превърне във военна сила в Арктика, но дава сигнал за подкрепата си на Русия, тъй като Западът e все по-агресивен.

Жълт код за интензивни валежи с гръмотевици в петък

автор:Дума

visibility 753

Магнитна буря връхлетя Земята

автор:Дума

visibility 1023

България е най-бедната страна в ЕС, а с най-скъпата храна

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 174

БАБХ проверява спешно столове и бюфети в училищата

автор:Дума

visibility 821

/ брой: 174

Търговският дефицит расте с близо една трета към края

автор:Дума

visibility 709

/ брой: 174

Производството на ток у нас намалява

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 174

Скопие ще преговаря, но като член на ЕС

автор:Дума

visibility 897

/ брой: 174

Няма нужда от търговска война

автор:Дума

visibility 909

/ брой: 174

Лондон свива помощите за горива през зимата

автор:Дума

visibility 792

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 174

Комедиантът

автор:Александър Симов

visibility 1887

/ брой: 174

Геноцид

автор:Барбара Пейчинова

visibility 2222

/ брой: 174

Има ли шанс Харис?

автор:Таня Глухчева

visibility 1577

/ брой: 174

Съдебната реформа – абсолютно безпредметен израз

visibility 772

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ