11 Февруари 2025вторник11:26 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Циклон носи сняг в почти цялата страна

автор:Дума

visibility 5474

Понеделникът ще е мразовит

До сряда времето ще следва настоящия леден ритъм с температури до минус 8, минус 9 градуса сутрин и между 0 и 6-7 градуса следобед. Дните ще са преобладаващо слънчеви с временни заоблачавания по периферията на страната – в крайните западни и източни райони. В ранните часове е възможно покрай някои водоеми като Дунав, в отделни котловини и низини видимостта да е понижена.

В сряда привечер, през нощта и в четвъртък до обяд ще има условия за слаб снеговалеж без натрупване в областите на Югозападна България и Софийско. Облачността в четвъртък следобед и в петък ще остане променлива, често значителна с оскъдни превалявания от сняг в планините.

В периода 15-18 февруари времето ще е с усещане за зима. През почивните дни България ще попадне под влиянието на средиземноморски циклон. В събота привечер, през нощта и в неделя през деня ще вали сняг на много места в страната, дори в Източна България, където това се случва сравнително по-рядко през последните години. Потенциалът на циклона е натрупване на снежна покривка между 5 и 10 сантиметра.

Температурите ще се повишат осезаемо в средата на месеца (14 и 15 февруари) със стойности в топлите часове между 8 и 13-14 градуса. Затоплянето няма да продължи дълго – в дните 18-22 февруари, с нахлуването на нова порция леден въздух от север, ще ни скове пореден февруарски студ. Температурите ще падат сутрин около минус 10 градуса, денем в много райони ще се задържат под нулата.

nova.bg

Тази година ще бъде въведен в експлоатация язовир "Луда Яна"

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

Кредитите с ръст от 14,6% за година, депозитите - с 10,1%

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

Обществени поръчки за над 132 млрд. лв. са обявени за 5 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

Производството се сви с близо 4%

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

"Свободна Европа" и "Гласът на Америка" да бъдат закрити

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 27

Партията на Албин Курти печели вота в Косово

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

Президентът на Румъния подаде оставка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 27

За семки и бонбонки

автор:Аида Паникян

visibility 0

/ брой: 27

Трудни истини

visibility 0

/ брой: 27

За положението с тока

visibility 0

/ брой: 27

Възраждане на БСП като водеща политическа сила!

автор:Дума

visibility 8

/ брой: 27

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ