Вечното намерение
/ брой: 90
Альона НЕЙКОВА
(Не)очаквано бързо приключи участието на българските представители на "Евровизия 2022". Аудиторията на песенния конкурс, уви, не успя да оцени нито интелигентността на музикалния ни проект, нито амбициите на групата да покори сцената на престижната надпревара с твърде философското парче "Намерение". За съжаление, публиката на състезанието не се впечатли дори от звездното присъствие на настоящия вокалист на легендарната група "Рейнбоу" - Рони Ромеро, хеле пък от скандалите, разразили се покрай семейните му драми.
Предизвикателството да се покори експертното жури и прочутите с непредвидимите си вкусове гласоподаватели на "Евровизия" се оказа твърде непосилно за нашата "супергрупа", както с гордост я нарича създателят й д-р Милен Врабевски. Като автор на музиката и текста на Intention ("Намерение"), той имаше прекалено големи очаквания, че посланието на песента ще трогне хората от Стария континент. Темата за личната вътрешна борба на всеки от нас с остарелите модели на вяра и поведение, които ни дърпат назад, остана в периферията на актуалните събития, разтърсващи не само Европа, но и целия свят. Рокаджийското звучене на композицията, колкото и да е качествено, фестивално и безкомпромисно като изпълнение, все пак препраща към 80-те години на миналия век, когато този жанр беше в апогея си. Само хората, в чиито вени все още тече привързаността към бунтарския дух на такива песни, биха подкрепили и нашето предложение за "Евровизия 2022". Но те вече няма как да определят крайния вот за класирането на финала, тъй като отдавна не са преобладаваща част от гласоподавателите на конкурса.
Колкото и близо да е била България до истинско признание в надпреварата през последните ни 14 участия, намеренията да триумфираме на "Евровизия" остават пожелателни. Дано само не са и вечно неосъществими.