03 Ноември 2024неделя00:31 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Ще върнат ли националните валути в ЕС?

Разпадането на еврозоната ще стимулира растежа в Европа

/ брой: 157

автор:Дума

visibility 1959

Разпадането на еврозоната ще позволи на цяла Европа да се върне към растеж, смята икономистът Кристофър Смолууд от анализаторската компания Кепитъл Икономикс. Той съветва за връщане към системата на националните валути, за да се даде тласък на просперитета в Европа.
"В интерес на икономическото здраве и бъдещия успех на Европейския съюз еврозоната трябва да бъде разпусната", пише лондонската компания в свой доклад. "При настоящите условия най-слабите държави членки на еврозоната, като Португалия, Италия, Ирландия, Гърция и Испания, рискуват в продължение на много години и дори на десетилетия да бъдат изправени пред икономически спад и дефлация", смята Смолууд. В същото време "Германия, най-голямата икономическа сила в еврозоната, ще продължи да намалява вноса си, ограничавайки по този начин перспективите за износ на своите партньори", обяснява икономистът. Всъщност "въпреки големия си търговски излишък, Германия не позволява нарастване на потреблението, въпреки че това може да помогне на най-слабите икономики", и така принуждава тези страни да вземат дефлационистки мерки, които още повече увеличават дефицитите им, счита Смолууд. "Това ще доведе до слаби резултати в дългосрочен план на еврозоната, а един от основните аргументи за въвеждането на еврото беше засилването на икономическия просперитет", посочва той. Така най-слабите страни от еврозоната могат да излязат от нея и да се върнат към националните си валути, като оставят курса им да намалее, "заличавайки по този начин цялата или част от липсата си на конкурентоспособност и стимулирайки износа си", предлага икономистът. Той обаче подчертава, че "най-доброто решение за Европа" е разпадането като цяло на еврозоната и връщането на всички предишни валути и най-вече на германската марка.

БДЖ запазва монопола за превоз на пътници още година

автор:Дума

visibility 2101

/ брой: 209

Над половината депозити у нас са до 1000 лв.

автор:Дума

visibility 1807

/ брой: 209

70% от хората не разпознават фалшивите стоки

автор:Дума

visibility 1848

/ брой: 209

Европрокуратурата разследва ЕНП

автор:Дума

visibility 1840

/ брой: 209

Тръмп подкара боклукчийски камион

автор:Дума

visibility 1845

/ брой: 209

187 държави в света подкрепиха Куба

автор:Дума

visibility 1665

/ брой: 209

Накратко

автор:Дума

visibility 2356

/ брой: 209

Подмяна

автор:Ина Михайлова

visibility 2545

/ брой: 209

Най-дясната държава

автор:Юрий Борисов

visibility 1939

/ брой: 209

Факелът на просвещението

visibility 1957

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ