08 Февруари 2025събота09:14 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Петя Цанкова: БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА полага усилия Народното събрание да има достоен председател

автор:Дума

visibility 3215

"ПГ на БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА няма променена позиция по отношение на нашата кандидатура на доцент Наталия Киселова. Разговори за консенсусна кандидатура се водят. Виждаме, че има разбирателство. Днес ние отново предложихме доцент Киселова на първи тур, а след това парламентарната група ще вземе своето решение за балотажа."

Това заяви народният представител на БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Петя Цанкова пред NOVA News.

Тя информира, че разговорите продължават и към настоящия момент. По думите й всеки има право на мнение, но БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА продължава да полага максимални усилия този парламент да се ръководи от фигура, която на първо място е с необходимите експертни качества и второ, която през годините е заявявала, че е срещу статуквото на ГЕРБ и "ДПС - Ново начало".

"Политически отговорно е да водим диалог с всички политически партии и да взимаме разумни решения в интерес на българските граждани. Това, че с ГЕРБ сме постигнали съгласие по определени въпроси, не означава, че сме готови за правителство с тях, още повече, че имаме решение на Конгрес", каза народният представител. 

Според Цанкова изборът на председател трябва да бъде сведен до това да е председател на Народното събрание. Притеснително е това което се е  чуло от представители на ИТН, че не могат да гарантират че доцент Силви Кирилов няма да бъде следващ министър-председател.

"Позицията на БСП е, че ние не гледаме към избори. Това, че ние издигаме човек, който може достойно да поеме поста на председател на Народното събрание, не поста служебен министър-председател", каза в заключение Петя Цанкова.

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 4165

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 4243

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 4263

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 4066

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 4243

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 4187

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 4178

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 4431

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ