Левски с осма победа

"Сините" се измъкнаха срещу Арда

/ брой: 186

visibility 269

Левски постигна осма победа през сезона. В десетия си мач столичани сломиха гостуващия Арда с 2:1. Това бе и трети пореден успех за "сините". Той бе осигурен от венецуелския национал Кристиан Макун (72), който вкара с ефектна странична ножица, за да хвърли в екстаз публиката на ст. "Георги Аспарухов".
Преди това мачът бе сравнително равностоен, като и двата отбора имаха добри положения. Още в 37-ата секунда Джауад Ел Джемили вкара гол, отменен заради засада след проверка с ВАР. Левски все пак поведе. Вратарят на гостите Анатолий Господинов изби топката в опит да предотврати автогол на Пламен Крачунов, тя се удари в сглобката на левия стълб и гредата. Нападателят на "сините" Мустафа Сангаре понечи да вкара отскочилата топка, но бе фаулиран от Крачунов. Отсъдената дузпа бе реализирана от тарана Александър Колев.
В 33-ата мин. Арда пропусна да изравни, след като бившият играч на "сините" Станислав Иванов излезе сам срещу вратаря Матей Маркович и реши да подаде на Чинонсо Офор, но "синият" защитник Келиан ван дер Каап изчисти. Иванов се реваншира 6 мин. по-късно, когато се измъкна срещу Маркович в съмнително положение за засада, хърватският страж изби, но нападателят на Арда довкара топката и изравни.
С победата Левски излезе начело в класирането за 2 часа, но бе изместен от Лудогорец, който събра същия актив - 25 т., след като победи с 2:0 Ботев Вр в Разград. Врачани бяха символични домакини на "Хювефарма Арена" заради ремонт на терена на стадиона им "Христо Ботев". Шампионите набързо си осигуриха осмата победа малко преди почивката с голове на Ивайло Чочев (33) и Рик Джонатан (39).
"Започнахме мача по най-добрия начин. Стояхме добре до момента, в който допуснахме гола. През цялото второ полувреме контролирахме мача и създадохме доста положения. Съжалявам, че допуснахме гол на нашия стадион и победата ни не е по-изразителна", заяви треньорът на "сините" Станислав Генчев.
Колегата му от Арда Александър Тунчев съжали, че тимът му не е спечелил точка. "Изключвам първите 15 минути. Оттам нататък моят отбор се държа доста добре. Нямаше да е незаслужено да изравним. Левски е силен отбор, знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения, но, за жалост, не можахме да противодействаме", заяви Тунчев.