09 Април 2025сряда00:30 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

ЕП призова за по-строги наказания за насилниците на животни

/ брой: 53

автор:Дума

visibility 8612

Позиция на Интергрупата за хуманно отношение и опазване на животните към ЕП призовава за по-строги наказания за насилниците и регулиране на онлайн платформите за недопускане разпространението на материали, съдържащи малтретиране на животни. С текста на документа е запознат и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов на среща с евродепутата Емил Радев, който е вицепрезидент на Интергрупата, съобщиха вчера от държавното обвинение.
Позицията е изпратена и до премиера Росен Желязков, и до правосъдния министър Георги Георгиев. Тя е по повод случая в Перник преди дни, когато бяха задържани двама души за причиняване на смърт на животни по особено жесток начин с цел набавяне на имотна облага. Документът е подписан от Нилс Фулсанг, президент на Интергрупата, евродепутат от Дания, член на групата „Прогресивен алианс на социалистите и демократите".
Сарафов увери, че българската прокуратура ще бъде безкомпромисна при упражняване на правомощията си в борбата с подобни прояви на изключителна жестокост към животни и ще преследва извършителите с цялата строгост на закона. Двамата с Емил Радев са се обединили около разбирането, че е необходимо активно взаимодействие с европейските институции за гарантиране на пълното прилагане на съществуващото законодателство за хуманно отношение към животните, както и обмислянето на мерки срещу онлайн разпространението на съдържание с насилие срещу животни, които да важат за територията на целия ЕС.

Данъчните затягат контрола върху търговията с автомобили

автор:Дума

visibility 1233

/ брой: 65

БАБХ започва масови проверки преди Великден

автор:Дума

visibility 1116

/ брой: 65

Цената на литър бензин пада до 2,50 лв.

автор:Дума

visibility 1575

/ брой: 65

Вучич избра лекар за премиер на Сърбия

автор:Дума

visibility 1302

/ брой: 65

Йозел оглави водещата опозиция в Турция

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 65

Лошо време и сняг в Югоизточна Европа

автор:Дума

visibility 1174

/ брой: 65

Накратко

автор:Дума

visibility 1565

/ брой: 65

Политическа абстиненция

автор:Александър Симов

visibility 1645

/ брой: 65

Празни обороти

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1566

/ брой: 65

Нови цени на топлото в София?

visibility 1593

/ брой: 65

Промени в паричната политика у нас след приемане на еврото

автор:Дума

visibility 1473

/ брой: 65

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ