18 Септември 2024сряда17:47 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Няколко думи

По-добре късно

/ брой: 10

автор:Аида Паникян

visibility 12375

Казах си "По-добре късно, отколкото по-късно", като чух за идеята на МЗ да привлече знаменитости, в това число и поп-фолк изпълнители, да популяризират здравната профилактика. Такава "идея" бе необходима за ваксинацията срещу КОВИД-19, вместо да се вихрят конспиративни теории. Такъв тип популяризация е необходима за имунизацията срещу варицела, морбили и други зарази, за първа помощ при инсулт.   
Щом знаменитости по света и у нас чрез клюкарски колонки така рекламираха лекарства с "невероятен шанс" за отслабване, та дори болните оставаха без животоподдържащите си медикаменти, защо да не помогнат за профилактиката?  
Около четвърт век съществуват задължителните за здравноосигурените годишни профилактични прегледи, но повечето българи не знаят, че за тях не трябва да плащат нищо, освен потребителска такса. Толкова ли беше трудно на здравните власти 25 години да го обяснят, че се налага сега да заложат на "нетрадиционни" похвати? Защо години се наливат пари в болниците, вместо в профилактични дейности? Защо трябва да се пролежават три дни в болница заради клиничната пътека за високоспециализирано изследване, което отнема 12 до 24 часа?  
Идеята е "сурова". Но дали не е последният шанс българинът да осъзнае, че профилактиката е по-важна от направлението. Дано само да не бъде опропастена, какъвто опит не ни липсва в годините.

Токът в Южна Европа - до пет пъти по-скъп

автор:Дума

visibility 541

/ брой: 178

Фон дер Лайен ни даде постен и скромен ресор

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 178

Единайсет жени в новата Еврокомисия

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 178

Атина иска европейско решение за мигрантите

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 178

Ще се примири ли ЕП?

автор:Кристиан Вигенин

visibility 588

/ брой: 178

Светът по ръба на глобална и ядрена война

автор:Юри Михалков

visibility 592

/ брой: 178

Такса смет или национална криза с боклука?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 541

/ брой: 178

Неуредици

автор:Барбара Пейчинова

visibility 567

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ