06 Февруари 2025четвъртък09:53 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Борислав Гуцанов:

Имаме решение да не подкрепяме правителство на ГЕРБ и ДПС

/ брой: 114

автор:Дума

visibility 1413

„Има решение на Конгреса на БСП да не подкрепяме правителство на ГЕРБ и ДПС. Няма как това да бъде нарушено.“ Това заяви организационният секретар на Изпълнителното бюро на БСП Борислав Гуцанов пред БНТ.
По думите му трябва да се търси път към експертен кабинет и правителство на националното съгласие, но не това предлагат ГЕРБ. „Правителство, в който министър-председателят и основните министри ще бъдат от ГЕРБ, не е експертен кабинет. В него трябва да има безспорни личности“, подчерта Гуцанов.
Той отново посочи, че Националният съвет на БСП е взел решение за влизане в пълен цикъл отчети и избори, което означава, че започва процедурата за издигане на нови кандидати за председатели на областни, общински, районни, градски съвети, респективно и за председател на БСП.
„Ако се припознае тази политика, която аз искам да се води в БСП – на диалог вътре в партията и на диалог извън нея, с всички леви партии и формации, за да има силно и консолидирано ляво обединение – и ако получа номинации, ще се кандидатирам за председател“, отговори той на журналистически въпрос по темата.
„Имаше много социалисти, които бяха обидени, един път, и второ, не намерихме път към всяка една от левите партии. Мисля, че това трябва да бъде направено в момента. И да се затворят фронтовете, дори към някои институции, като президентската. Обединението е нужно, защото на България й е необходима силна лява партия“, посочи Гуцанов. Според него е нужно голямо ляво обединение, за да излезе България от ситуацията, в която се намира.

Данъците няма да се променят през тази година

автор:Дума

visibility 3637

/ брой: 23

Очакват пик в цените на храните през март

автор:Дума

visibility 3746

/ брой: 23

"Газпром" закрива бензиностанциите си у нас

автор:Дума

visibility 3785

/ брой: 23

Фокусите свършиха, трябва да се стягат коланите

автор:Дума

visibility 3656

/ брой: 23

Отложиха митата за Мексико и Канада

автор:Дума

visibility 3688

/ брой: 23

Санторини се тресе, над 6000 евакуирани

автор:Дума

visibility 3398

/ брой: 23

Салвадор приема от САЩ "опасни престъпници"

автор:Дума

visibility 3325

/ брой: 23

Тръмп поиска украинските редки метали

автор:Дума

visibility 3672

/ брой: 23

Синдромът на лакея

автор:Александър Симов

visibility 3898

/ брой: 23

Трябва нов рестарт

/ брой: 23

Чак сега го осъзнават

visibility 3949

/ брой: 23

МОЯТ ПЛАН: ЗА СИЛНА БСП! ЗАЕДНО!

автор:Дума

visibility 3859

/ брой: 23

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ