30 Август 2024петък19:08 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Трудовите номади

/ брой: 285

автор:Алберт Аврамов

visibility 3968

Европейските лидери се канят да обсъдят отложените с близо година заради "Брекзит"-а промени на начина, по който правителствата ще подпомагат безработните "гастарбайтери", дошли в ЕС от друга страна членка. Явно, в Европейската комисия, която ще предостави на лидерите своите последни решения за въвеждането на по-ясен регламент за справяне с източването на социалните системи на по-богатите страни от общността, са се събудили от летаргията, породена от редица други тежки и дори критични проблеми. Като например несвършващата миграционна вълна.
Очевидно е, че не се търсят механизми за някакви по-мащабни ограничения в процедурите, допускащи правото на помощи за безработни. По-скоро иде реч за създаването на строен и ясно функциониращ регламент, в който търсещите работа в рамките на Евросъюза ще могат да разчитат и на добре обоснована система от допълнителни стимули, важащи в единния трудов пазар на общността.
Нека не забравяме факта, че погледите на "трудовите номади" са насочени предимно към водещите европейски страни, на които май отдавна им писна чужди безработни да се впиват в социалните им системи и да "смучат кръвта им"(както неведнъж се чуват подобни обвинения) нищо, че в основата и същността на самия ЕС е заложен принципът за "свобода на придвижване за всички европейски граждани". В същото време възниква и въпросът за реалното право, а и възможност всеки да се установява там, където пожелае. Което априори е почти абсурдно, защото със сигурност накърнява съответни държавни, икономически, финансови, а и чисто човешки интереси. Сега с новите правила само лъсва още един детонатор на измислените принципи на ЕС в сегашния му вид. Те един по един гърмят, като все повече доказват, че е избран грешният изход - Европа на по-богатите да се изолира от "парцаливците". А за да са еднакви правилата, трябват първо общи мерки срещу бедността, която гони хората в по-заможни държави. 

 

Еврото идва у нас най-рано през 2026 г.

автор:Дума

visibility 414

/ брой: 166

Данъчни проверяват българи със скъпи имоти

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 166

Павел Дуров пуснат под гаранция

автор:Дума

visibility 530

/ брой: 166

Мицкоски разчита на диалог със София

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 166

„Татнефт“ дава петрол на Унгария и Словакия

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 166

Накратко

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 166

Да спасим БСП от хаоса

visibility 442

/ брой: 166

Българският Сорос

автор:Иван Генов

visibility 516

/ брой: 166

Престъпно

visibility 415

/ брой: 166

Фейсбук е налагал цензура по време на пандемията

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ