08 Ноември 2024петък05:32 ч.

ВРЕМЕТО:

В петък времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°. В петък времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°.

Български предприемачи подаряват уникален софтуер на Европейския парламент

Посланик на инициатива е българският евродепутат Момчил Неков

автор:Дума

visibility 1498

Българските предприемачи Даниел Георгиев, Стефан Кръстев и Васил Альошин решиха да подарят два уникални софтуера на всички евродепутати и служители на Европейския парламент. Посланик на инициативата ще стане българският евродепутат Момчил Неков. Тази новина беше обявена по време на кръгла маса посветена на социалното предприемачество, която се проведе в Европейския парламент под патронажа на евродепутата-социалист. „Въпреки неблагоприятната икономическа среда, в България днес има все повече млади и креативни хора, които се занимават с предприемачество. Те трябва да бъдат насърчавани и стимулирани“ заяви Момчил Неков. Гвоздеят на събитието бяха два проекта на млади български предприемачи, които придобиха известност и извън пределите на България. Първият проект представлява иновативен софтуер, който се нарича Vision и е насочен към хора с цветна слепота. Уникалността му идва от това, че позволява на хора с далтонизъм да виждат цветове и нюанси в реално време. Изобретението е дело на българите Даниел Георгиев, Стефан Кръстев и Васил Альошин. Според Стефан Кръстев, който е координатор на стратегическите партньорства на компанията Vision Technology, софтуерът може да има позитивно социално въздействие в стратегически сектори като образованието и здравеопазването. Вторият проект се нарича Iris и е дело на един от най-известните български програми сти - Даниел Георгиев. Става въпрос за софтуерна програма, която предпазва очите при работата с компютър и различни смарт устройства. Талантливият българин сподели, че в момента работи и по разработването на софтуер за слепи хора. Неговата цел ще е да помага на слепи хора да четат по-лесно учебници и да решават матури. В дискусията взе участие и г-н Любомир Колевски, който работи в училище за деца с нарушено зрение „Луи Брайл“ в София. Той сподели пред аудиторията за ползите от използването на Vision и Iris при всекидневната работа със своите ученици. Гости на събитието бяха и посланикът на България в Белгия Мая Добрева, професор Николай Денчев от Свободния университет в Брюксел и г-н Патрик Клайн от Европейската комисия.

"ЛУКойл" продава "Нефтохим" на катарско-британски консорциум

автор:Дума

visibility 808

/ брой: 213

Продажбите на злато у нас са се увеличили с 64%

автор:Дума

visibility 813

/ брой: 213

Над 320 млн. лв. дължи държавата на граждани и фирми

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 213

Общини получиха 107 млн. лв. за улично осветление

автор:Дума

visibility 784

/ брой: 213

Доналд Тръмп се завръща в Белия дом

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 213

Доналд Тръмп спечели президентските избори

автор:Дума

visibility 838

/ брой: 213

Поздравленията заваляха, Путин се въздържа

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 213

Републиканците завладяха Сената

автор:Дума

visibility 731

/ брой: 213

Президент на мира?

автор:Юри Михалков

visibility 789

/ брой: 213

Академик по избори

автор:Александър Симов

visibility 795

/ брой: 213

Хем боли, хем сърби

автор:Мая Йовановска

visibility 729

/ брой: 213

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 714

/ брой: 213

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ