29 Юли 2024понеделник18:23 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Въпрос

/ брой: 19

автор:Юрий Борисов

visibility 2097

Сто хиляди държавни служители в Словения започнаха стачка. В защита на своите доходи.
Минималната работна заплата в тази страна е 784 евро. Средната пък е 1634 евро.  Не е ясно защо стачкуват. Това са много добри пари.
У нас ние не стачкуваме. Освен ако изобщо не ни плащат.
Българските доходи са пълна мистерия. Защо словенците произвеждат два пъти повече от нас, а получават пет пъти повече? Това е фундаментален въпрос. Никой не иска да отговори.
Има ли сила, която да накара българските политици да обяснят защо някой, почти съсед със сходно минало, произвежда само два пъти повече, а получава пет пъти повече от нас? Явно парите отиват някъде. Това някъде обаче не са хората, които живеят на заплата. Къде отиват?
Има ли сила, която да постави този фундаментален въпрос в центъра на национално обсъждане? Възможно ли е този въпрос да разтърси Народното събрание, да взриви фейсбук, да наелектризира партийни форуми, да разпъне по шевовете медиите? 
Възможно ли е да се разтревожим или побеснеем, че нямаме отговор? От липсата на какви отговори се объркваме, натъжаваме или амбицираме? Кои факти ни притесняват?
Вчера Медведев показа в Давос притеснение, че поевтиняването на суровини в световен мащаб може да удари руската икономика. Онзи ден Ердоган обясняваше на народа си, че Турция е произвела миналата година 37 милиарда хляба, от които е изхвърлила на боклука 2 милиарда... А не може нация, която уважава себе си, да има такова отношение към насъщния. Притеснен бил...
 

Състоянието на "Мини Марица-изток" се влошава

автор:Дума

visibility 838

/ брой: 142

Помощи за бизнеса, ако токът поскъпне над 180 лв/МВтч.

автор:Дума

visibility 777

/ брой: 142

Депутатите искат да влезем в еврозоната от юли догодина

автор:Дума

visibility 769

/ брой: 142

Лозари и винари излизат на протест

автор:Дума

visibility 754

/ брой: 142

Киев проси ток от Словакия, на която спря руски нефт

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 142

Ултралеви виновни за жп саботажа във Франция?

автор:Дума

visibility 777

/ брой: 142

Китай с литературен кът в Националната библиотека

автор:Таня Глухчева

visibility 736

/ брой: 142

Накратко

автор:Дума

visibility 681

/ брой: 142

Обръщение към българския народ*

visibility 775

/ брой: 142

Жалко за олимпизма

автор:Боян Бойчев

visibility 742

/ брой: 142

Горе главата – заедно няма кой да ни спре!

visibility 736

/ брой: 142

Българският сателитен синдром и Украйна

автор:Искра Баева

visibility 778

/ брой: 142

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ