12 Октомври 2024събота16:18 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Идентичности в Дупница

29 художници участват в деветата изложба на съвременното изкуство

/ брой: 100

автор:Николая Иванова

visibility 2664

Девета поред изложба "Идентичности" бе открита в Дупница. Експозицията предлага широка платформа от алтернативни практики и провокативни форми на съвременното изкуство. "Това са художници, избрали да работят с методите и средствата на консумативното общество, създават творби, които са интелектуално предизвикателство, а не чисто съзерцание" - така председателят на Сдружението на художниците в Дупница Ивайло Попов представя изложбата.
Художниците създават некомерсиални творби, ръководени от естетическите критерии, обединени върху актуалните идеи, задачи и новите функции на изкуството в съвременния свят. Създават творби-пространство за размисъл, ангажират съзнанието и интелекта на зрителите. Това са художници с различни творчески пристрастия, които се изразяват с актуални средства и съвременни визуални практики. Художници, които работят с алтернативни форми и воюват за свободата на изкуството в променената политическа среда и пазарните условия.
Първата изложба "Идентичности" бе организирана през май 2004 г. като спонтанна проява на артистична свобода. През 2007 г. бе издаден двуезичен цветен каталог на изложбата "Идентичности". През 2008 г. изложбата е реализирана в София, в Национален изложбен център на СБХ на "Шипка" 6, с подкрепата на община Дупница и лично от кмета инж. Атанас Янев. В "Идентичности" участват концептуално работещи художници с доказани качества в национални и международни изяви от София, Дупница, Варна, Благоевград, Лом, Велико Търново, Сливен, Видин, Добрич, Ловеч.
Тази година участват 29 художници - Андрей Севдин, Кирил Апостолов, Ангел Ангелов, Горан Ангелов, Петър Янков, Анна Покровнишка, Христо Шапкаров, Ивайло Попов, Ангел Илчев, Георги Георгиев, Геновева Рогова, Злати Димов, Йордан Парушев, Калин Балев, Любен Генов, Мария Райчева, Бисер Лапев, Орлин Дворянов, Петер Цанев, Свилен Стефанов, Цветан Стоянов, Радка Йорданова, Явор Виделов, Руен Руенов, Мария Евтимова, Николай Табаков и Петър Даскалов.
 

Ураганът "Кърк" опустоши Западна Европа

автор:Дума

visibility 1190

/ брой: 194

ООН разследва смъртта на мигранти в Атина

автор:Дума

visibility 1305

/ брой: 194

Обвиниха бивш румънски министър, вземал подкупи

автор:Дума

visibility 1194

/ брой: 194

Фалшив Путин съобщи в ефир, че подава оставка

автор:Дума

visibility 1162

/ брой: 194

Сигурен неуспех

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1294

/ брой: 194

100 РЕШЕНИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ

автор:Дума

visibility 1249

/ брой: 194

Ще работим за справяне с демографската криза

автор:Юлия Кулинска

visibility 1201

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ