31 Юли 2024сряда13:23 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Закон "шев и кройка"

/ брой: 140

автор:Милена Николова

visibility 3292

Група депутати от ГЕРБ се заеха с поръчковото упражнение да напишат по заръка на главния архитект на София един бърз закон, който да легализира строителството на небостъргачи в София. Въпросното строителство в момента минаваше за почти легално и на ръба на закона, в малките му пролуки успяваше да се шмугне поредното здание високо по 70-120 метра. След приемането на новия закон небостъргачите ще могат да никнат като гъби, без значение, че и към момента няма меродавно взето мнение от специалисти по въпроса защо на града са му необходими строителни мастодонти.
Но преди всякаква експертиза депутатите от ГЕРБ бързат да нагласят пореден закон, за да може със задна дата да се легитимира нещо, което следва да е съдебно оспорвано. Извън желанията на инвеститорите, които твърдят, че имало голям потенциал във високите сгради в София, няма друга разумна аргументация. Парите за пореден път диктуват българското законодателство, а Народното събрание прилича на парламентарна слугиня. И тази слугиня тича угодно да нагласи поредните текстове според оня, който плаща.
Няма лошо у нас да има инвеститорски интерес, но все още София няма гласуван нов устройствен план. Работи се "на парче", чрез частични застроителни решения. Така квартали под Витоша са грозни подобия на онова, което по проект трябваше да представляват. А инвеститорите късат от парчетата на столицата и лепят смешните си копия на световни архитектурни шедьоври, където им падне. Важното за тях е парите да текат.
Когато човек слезе от самолета за първи път в София, вижда лошата обща визия на града. И няма никакво значение дали сред хаоса от стилове ще блесне едно гигантско блокоподобие от бетон и стъкло. Защото общият вид на София го няма и нито един небостъргач не може да го подобри. Но така ще е, докато у нас разумът следва парите.

Гръцки бизнесмен с интерес към "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 144

Бизнес средата у нас се влошава

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 144

Над 4,3 млн. са жилищата у нас

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 144

Расте напрежението във Венецуела

автор:Дума

visibility 242

/ брой: 144

Протести в Сърбия срещу добива на литий

автор:Дума

visibility 272

/ брой: 144

Брюксел се сближава с Виетнам

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 144

ЕС гласи нови мерки срещу Унгария

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 144

Дясната киселина

автор:Александър Симов

visibility 255

/ брой: 144

Кой ще въведе контрол

visibility 237

/ брой: 144

Заканата на Ердоган

автор:Юри Михалков

visibility 223

/ брой: 144

В капана на екстремните жеги

автор:Дума

visibility 247

/ брой: 144

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ