14 Август 2024сряда11:37 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Синдикатите готвят протести

/ брой: 132

автор:Дума

visibility 2821

За подготвяни протести в различни сектори сигнализира лидерът на КНСБ Пламен Димитров.
Според него хората в столичния градски транспорт чакат второ увеличение на заплатите, а в здравеопазването половин години се опитват да договорят Колективния трудов договор. В същото време в енергетиката във въглищната част има несигурност, нестабилност и неяснота.
"Сред сферите, които се нуждаят от най-много подпомагане, са машиностроителният сектор, химическата промишленост, производството на лекарства. Предприятията оцеляват с банкови заеми. Мините имат нужда да предложат начини и мерки за рекултивация", допълни Димитров.
Според него липсва чуваемост, синдикатите търсят разговори с властта от 7-8 месеца, но оттам няма желание.
В същото време стана ясно, че правителството предлага линията на бедност от 1 януари 2025 г. да стане 638 лева. Това е заложено в проект на постановление на МС. Линията на бедност за 2024 г. е 526 лева.
Предложената стойност от 638 лв. съответства на линията на бедност от изследването „Статистика на доходите и условията на живот (EU-SILC)”, като националната линия на бедност нараства с 21,3% (112 лв.) спрямо размера й от т.г. и разширява обхвата на социалните помощи.
През 2025 г. се прогнозира растежът на БВП да бъде 3%, като се очаква забавяне в растежа на инвестициите, в частност на публичните инвестиции, докато при частните ще има ускорение, свързано с намаление на несигурността и увеличение на търсенето.

Не подписвайте закона за ЛГБТ

автор:Дума

visibility 41

/ брой: 154

За сериозен риск от нови пожари предупреждават огнеборци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 154

Опасни жеги до края на седмицата

автор:Дума

visibility 41

/ брой: 154

Хората на Кьовеши влязоха в "Булгартрансгаз"

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 154

Нивите поскъпнаха повече от два пъти за 7 години

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 154

Митниците монтират суперскенери по границата

автор:Дума

visibility 56

/ брой: 154

Българският износ изостава с 6% на полугодието

автор:Дума

visibility 40

/ брой: 154

Банди вилнеят в Дания и Швеция

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 154

Потушени са повечето пожари в РС Македония

автор:Дума

visibility 52

/ брой: 154

Нов руски командващ за Курска област

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 154

Накратко

автор:Дума

visibility 51

/ брой: 154

Лявото обединение и неговите душмани

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 154

Вакханален танц

автор:

visibility 43

/ брой: 154

Бойното кръщение на военноморския ни флот

автор:Дума

visibility 48

/ брой: 154

Що е ляво и има ли то почва у нас?

visibility 48

/ брой: 154

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ