16 Юли 2024вторник16:55 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

National Interest:

Новата руска подводница „Казан” е най-страшният противник на ВМС на САЩ

Субмарините от проект 885M са първи в своя клас, отбелязва изданието

/ брой: 68

автор:Желязко Тенчев

visibility 2596

Атомната подводница "Казан" от проекта 885М "Ясен-М", която бе спусната на вода в края на март, е истинско страшилище за ВМС на САЩ, смята коментаторът на National Interest Дейв Маджумдар, цитиран от pan.bg. Той е убеден, че такъв съперника като "Казан" американските ВМС не са срещали никога преди. "Тя е най-страшният противник, с който някога се е сблъсквал нашият флот", отбелязва коментаторът. Мнението му споделя и научният сътрудник от Центъра за военноморски анализи Майкъл Кофман. "Това е най-перспективната атомна подводница, който нашият потенциален противник е създавал някога. Субмарините от проект 885M са първи в своя клас", отбелязва експертът. "Казан" се отличава от предшествениците си с по-съвременно електронно оборудване, подобрена конструкция на корпуса, нови торпедни апарати и модернизирани установки за изстрелване на крилатите ракети "Калибър" и "Оникс". Освен това в подводниците от проекта 885М изцяло е реализиран многоцелевият принцип - те са способни да унищожават не само надводни и подводни цели, но и обекти на сушата, отбелязва РИА „Новости”.
Маджумдар предполага, че руснаците ще използват новата си подводница преди всичко: за лов на американски стратегически подводници". "Извън всякакво съмнение, е че руснаците имат достатъчно опит в създаването на подобни смъртоносни подводници", отбелязва в заключение авторът на анализа.


До 2020 г. е планирано за нуждите на ВМФ на Русия да бъдат построени седем подводници  от проект „Ясен”, като шест от тях ще бъдат усъвършенствани, започвайки с „Казан”
Снимка РИА „Новости”

Застрахователи не покриват щети

автор:Дума

visibility 360

/ брой: 133

НСИ отчете 2,5% годишна инфлация през юни

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 133

БНБ отчита бум на фалшивите банкноти

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 133

По-малко и по-скъпо винено грозде тази година

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 133

Германия прехвърля 800 000 войници

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 133

Френската левица опитва да състави кабинет

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 133

Диктаторът Фухимори кандидат за президент

автор:Дума

visibility 343

/ брой: 133

Накратко

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 133

Код "Пожар"

автор:Ина Михайлова

visibility 650

/ брой: 133

Вода в пясъка

автор:Евгени Гаврилов

visibility 352

/ брой: 133

Евро 2024 - в историята

автор:Марин Милашки

visibility 354

/ брой: 133

Преди да теглим потребителски кредит

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 133

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ