13 Февруари 2025четвъртък21:56 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

"Синьо единство" питат за здравните вноски

/ брой: 225

автор:Веселка Венкова

visibility 4679

От "Синьо единство" питат с писмо според Закона за достъп до обществена информация министъра на финансите каква е точната сума на средствата, събрани от здравни вноски за 2010, 2011 и 2012 г., и каква част от тях е разходвана за заплащане на здравни дейности. За какви цели са използвани и какви дейности са финансирани с парите от здравните вноски в "преходния остатък", наричан "голям резерв на НЗОК" в БНБ, е следващият въпрос.
Хората на Христо Панчугов се интересуват и кои дейности, различни от здравеопазване, са финансирани с пари от здравни вноски. За какво похарчи резерва на НЗОК в БНБ правителството на ГЕРБ и как това се отрази на финансовата стабилност на НЗОК, питат от десницата. Петър Чобанов трябва да отговори и какви са дълговете на държавните и общинските лечебни заведения и има ли държавна политика за погасяването им.
През 2010 г. резервът на НЗОК в БНБ, като част от фискалния резерв, е на стойност 1,2 млрд. лв. Очакването бе към края на годината преходният остатък, или "големият резерв" на касата, да достигне 1,4 милиарда. Това са финансови средства, събрани от здравните вноски на българските граждани, които добросъвестно изпълняват задълженията си към бюджета на НЗОК и участват в солидарния модел на българската здравноосигурителна система. Правителството на ГЕРБ пренасочи събраните от здравни вноски пари за покриване на други разходи, се напомня на финансовия министър в придружителното писмо.

КЗК призна, че е безсилна пред цените на храните

автор:Дума

visibility 2263

/ брой: 29

Магистрала "Струма" трябва бъде завършена до юни 2031 година

автор:Дума

visibility 2264

/ брой: 29

Всеки втори купувач на жилище в София иска до 15% отстъпка от цената

автор:Дума

visibility 2158

/ брой: 29

Такситата с право на 6 курса до Терминал 2 на ден

автор:Дума

visibility 2304

/ брой: 29

За Европа САЩ вече са партньор

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 29

Румънският премиер имал връзки с имотната мафия

автор:Дума

visibility 2190

/ брой: 29

Брюксел разреши хляб с прах от червеи

автор:Дума

visibility 2267

/ брой: 29

Накратко

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 29

Целта е постигната

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2229

/ брой: 29

Искам да върна смисъла и политиката в БСП

автор:Юлия Кулинска

visibility 2295

/ брой: 29

Мога да направя БСП партия на бъдещето

автор:Юлия Иванова

visibility 2240

/ брой: 29

"Свобода" на пазара ли?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2237

/ брой: 29

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ