18 Февруари 2026сряда09:45 ч.

Картите за столичния транспорт влизат в телефона

/ брой: 33

автор:Дума

visibility 542

До края на март предстои да бъде пуснато мобилно приложение, чрез което картата за градски транспорт ще може да се дигитализира и добави в електронен портфейл. Това съобщиха от Столичната община във Фейсбук. Това е поредно обещание за улеснението, откакто миналата есен бе взето решение да се разработи приложението.
Пластичната карта ще остане валиден начин за пътуване, но гражданите ще имат възможност да я регистрират в приложението и да я използват чрез мобилен телефон или смарт часовник, като валидират с едно докосване, обясняват от общината. Приложението ще позволява онлайн зареждане на всички видове превозни документи - персонализирани и неперсонализирани, както и автоматичното им подновяване. Според общината това ще улесни обслужването и ще намали необходимостта от посещения на гишета.
Валидирането на превозните документи остава задължително, тъй като гарантира отчетността на системата и сигурността при пътуване, отбелязват от общинската администрация. 
На следващ етап се предвижда интегриране на информация в реално време за движението и пристигането на превозните средства. От общината обясниха, че отворените данни на градския транспорт вече създават технологична възможност за подобни функционалности.

Хванаха фалшиви евро, които трудно могат да се разпознаят

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 33

6 на сто от населението е било на воден режим

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 33

Коли за 633 млн. лв. са купени на изплащане за година

автор:Дума

visibility 460

/ брой: 33

5,8% ръст на туристите през 2025 г.

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 33

ЕС е аут от масата на преговорите в Женева

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 33

Мадрид изпраща помощи за Куба чрез ООН

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 33

Хиляди лекари стачкуват безсрочно в Испания

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 33

В Перу обсъждат импийчмънт на седми президент

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 33

Като икона. Като на бесило...

автор:Боян Бойчев

visibility 438

/ брой: 33

Пари за топло, пари за студено

автор:Евгения Младенова

visibility 455

/ брой: 33

Търговци на жлъч

visibility 444

/ брой: 33

Повод за срам

visibility 411

/ брой: 33

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ