10 Март 2025понеделник15:19 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Щом няма, да се намери!

/ брой: 51

автор:Братя Ружеви

visibility 4214

Четем, че Ивайло Калфин е казал, че руският газ няма алтернатива, и треперим от евроатлантическо възмущение. Как така да няма алтернатива? Наистина ли така мисли българското правителство? Или е някаква импровизация на Калфин? Как да няма? Ами азерският газ? Нали утре щеше да потече и от чешмите дори? Ами катарският газ, който можем да си го пренасяме с цистерни? Ами собствените източници в Черно море? Само преди няколко месеца Бойко Борисов твърдеше, че България не само ще добива, но и ще изнася. Ами либийският газ? Само едно пристанище трябва.
Освен това висшите чиновници от Европейския съюз казаха, че не може да няма алтернатива. Трябва да има и тя е задължителна. Трябва да се измисли. Много е лесно да се стои и да се приказва, че няма алтернатива.
Сега трябва да обясним защо ще взимаме руски газ от Турция, а не построихме "Южен поток". Може би евроатлантическите ценности повеляват ние да плащаме на Турция, а не тя на нас. И защо? Защото Турция е по-евроатлантическа от нас. Нима някой изобщо е в състояние да ни бие по евроатлантизъм, питаме ние.
Изкарахме една хубава година в красив и цветен сън. Газ до гуша. Диверсификация. Газопровод от Варна до Ню Йорк, и сега какво - пак се събуждаме и руснаците нямат алтернатива, така ли? Пак ли трябва да живеем в безмилостната реалност сред призраците на всички проекти, които жертваме в името на романтичните си мечти. Премиерът веднага да тръгва да търси газ. Иначе - #Оставка! Оставка с мотиви - недостатъчен евроатлантизъм на вселената.
 

Цигарите поскъпват с над 2 лв. заради евродиректива

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 44

МФ подновява информационната кампания за еврото

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 44

ДНСК разреши ремонтът на "Опълченска" да продължи

автор:Дума

visibility 625

/ брой: 44

Френска компания ще доставя скандалните 35 влака

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 44

В Германия "изляха" основите на кабинета

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 44

Вучич предупреди за насилие на протеста

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 44

Гърция привлича богатите чужденци

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 44

Накратко

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 44

Срам за държавата

автор:Валентин Георгиев

visibility 595

/ брой: 44

Промоции и достойнство

автор:Велизар Енчев

visibility 576

/ брой: 44

Макрон паникьорът

автор:Юри Михалков

visibility 619

/ брой: 44

Европейската и българската левица на кръстопът

visibility 615

/ брой: 44

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ