24 Февруари 2025понеделник12:25 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Жельо Бойчев:

Контрабандата се покровителства от най-високо ниво

автор:Дума

visibility 1532

Контрабандата в България е централизирана и организирана, покровителствана от високо политическо ниво. Това коментира пред Нова тв Жельо Бойчев, позовавайки се на доклада на ДАНС за системата БАЦИС.
Депутатът от левицата бе категоричен, че дебатът за корупцията трябва да се състои, "защото го дължим и на българските граждани, и на европейските ни парнтьори". Антикорпуционният закон на ГЕРБ не е ефективно средство, то е само отбиване на номер пред европейските партньори, смята още зам.-председателят на ПГ "БСП за България".
Корупцията лишава държавата от добро бъдеше, тя е проблем, който води до бедност и престъпност. Ние сме на най-ниската точка на ниво по чужди инвестиции, припомни социалистът. И добави, че това е една реална оценка за вярата във върховенството на закона и за сигурността, която трябва да имат хората, които идват да инвестират у нас.
Корупцията е проблемът, който ни спира и за Шенген, смята Бойчев. Ние сме изпълнили техническите изисквания, но все още нямаме срок за присъединяване именно заради корупцията.
По скандала със системата БАЦИС, депутатът каза, че това е съзнателно регулирана система, която да контролира контрабандата. Бойчев добави, че данните не са на опозицията, а на ДАНС и прокуратурата. Той прочете в ефир част от доклада на ДАНС, според който са "налице значителни технически уязвимости, които поставят под съмнение достоверността и точността на получените от Агенция "Митници" данни". За спекулациите на управляващите, че въпреки нередностите в системата се е повишила събираемостта на акцизи и данъци, Бойчев каза, че и трите правителства на Борисов не могат да се сравнят със събираемостта по времето на правителството на Сергей Станишев.

Палежи и ранени полицаи на протест на "Възраждане"

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Синдикатите са недоволни от ниския ръст на заплатите

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

1000 лева гаранция за заловената с подкуп директорка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Тестват във въздуха втората въздушна линейка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

С 13 на сто са увеличени средствата за общините

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

4,20 лв. месечно взима банката за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

ТЕЦ "КонтурГлобал" отново съкращава работници

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обвини веригите за скока на цените

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Огромен албански флаг се развява край Скопие

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Пробив в Австрия за сформиране на кабинет

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Прекалихте

автор:Атанас Зафиров

visibility 0

/ брой: 36

Битка срещу фанатизма

visibility 0

/ брой: 36

Туризъм - тъпизъм - идиотизъм

visibility 0

/ брой: 36

Търсят се 200 000 души за работа по морето

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ